sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Fireshow w Ostródzie po raz 12Największy spektakl ogniowo-artystyczny w Europie odbył się w piątek, 18 sierpnia 2017 r., o godzinie 21:00 na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5. Było to finałowe, ogniste widowisko przygotowane przez uczestników Festiwalu Ognia w Ostródzie. W ramach festiwalu Grupa eXodus prezentowała się jeszcze dwa razy: pierwszy raz, 17 sierpnia (czwartek) - na podzamczu ostródzkiego zamku miał miejsce Fire Space, a trzeci i ostatni raz - można było podziwiać "zabawy z ogniem" w sobotę, 19 sierpnia 2017 - w czasie Gali Kuglarskiej o godz. 17:00 w ostródzkim amfiteatrze przy ul. Mickiewicza 17. Pokazy miały charakter nieodpłatnych występów dla Ostródzian i turystów.

Sobotni pokaz miał charakter otwarty dla wszystkich uczestników chcących zaprezentować swoje umiejętności. Występy były improwizowane a impreza nie miała określonych ram czasowych. Wszyscy zebrani na pokazie mogli zobaczyć różnorodne formy zabawy z ogniem i podziwiać umiejętności szlifowane latami.

Grupa Exodus, przygotowująca corocznie to największe w Polsce wydarzenie kuglarskie wybrała Ostródę jako miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla artystów z całego kraju, zajmujących się tą dyscypliną. Ogólnopolski Festiwal Ognia odbywał się w Ostródzie już po raz 12. W tym roku patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz, m.in., - Starosta Ostródzki. Impreza ma charakter pokazu, jako efektu warsztatów organizowanych w zamkniętym gronie pasjonatów tej dyscypliny.
 
Spektakl Fire Show przed budynkiem Starostwa Powiatowego w OstródzieUczestnicy spektaklu prezentują swoje umiejętnościArtyści pokazywali swoje umiejętności również niedaleko Ostródzkiego Zamku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Autor artykułu: Henryk Kropidłowski
Autor zdjęć : Ostróda News , Gazeta Ostródzka
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.