Fireshow w Ostródzie po raz 12Największy spektakl ogniowo-artystyczny w Europie odbył się w piątek, 18 sierpnia 2017 r., o godzinie 21:00 na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5. Było to finałowe, ogniste widowisko przygotowane przez uczestników Festiwalu Ognia w Ostródzie. W ramach festiwalu Grupa eXodus prezentowała się jeszcze dwa razy: pierwszy raz, 17 sierpnia (czwartek) - na podzamczu ostródzkiego zamku miał miejsce Fire Space, a trzeci i ostatni raz - można było podziwiać "zabawy z ogniem" w sobotę, 19 sierpnia 2017 - w czasie Gali Kuglarskiej o godz. 17:00 w ostródzkim amfiteatrze przy ul. Mickiewicza 17. Pokazy miały charakter nieodpłatnych występów dla Ostródzian i turystów.

Sobotni pokaz miał charakter otwarty dla wszystkich uczestników chcących zaprezentować swoje umiejętności. Występy były improwizowane a impreza nie miała określonych ram czasowych. Wszyscy zebrani na pokazie mogli zobaczyć różnorodne formy zabawy z ogniem i podziwiać umiejętności szlifowane latami.

Grupa Exodus, przygotowująca corocznie to największe w Polsce wydarzenie kuglarskie wybrała Ostródę jako miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla artystów z całego kraju, zajmujących się tą dyscypliną. Ogólnopolski Festiwal Ognia odbywał się w Ostródzie już po raz 12. W tym roku patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz, m.in., - Starosta Ostródzki. Impreza ma charakter pokazu, jako efektu warsztatów organizowanych w zamkniętym gronie pasjonatów tej dyscypliny.

Spektakl Fire Show przed budynkiem Starostwa Powiatowego w OstródzieUczestnicy spektaklu prezentują swoje umiejętnościArtyści pokazywali swoje umiejętności również niedaleko Ostródzkiego Zamku

Autor artykułu: Henryk Kropidłowski
Autor zdjęć : Ostróda News , Gazeta Ostródzka