Otwarcie i oddanie do użytku pracowni z tomografem w Ostródzie.Ostródzki szpital zakupił nowy tomograf komputerowy. Wartość zakupionego sprzętu wynosi 1.300.000 złotych, a sfinansowana została ze środków własnych szpitala. W poniedziałek (28.08.) odbyło się uroczyste otwarcie pracowni z nowym tomografem. Kupno nowego tomografu było już koniecznością - bez niego szpital nie mógłby zakontraktować wielu usług z NFZ w nowym okresie. Nowoczesny sprzęt będzie służył mieszkańcom Ostródy i okolicznych gmin. Na badania nowym tomografem skierowanych zostało już pierwszych 20 pacjentów.

Jest to najlepszy sprzęt w swojej klasie, przewyższający możliwościami ten, który był wykorzystywany dotychczas. Nowy tomograf będzie służył pacjentom szpitala jak i do badań ambulatoryjnych. Na takie badanie będzie trzeba mieć skierowanie od lekarza - musi być ono uzasadnione.

żródło informacji: Gazeta Ostródzka