Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęciaPodczas uroczystości zakończenia adaptacji zawodowej policjantów, które obyło się w środę, 8 listopada 2017 r., w sali sesyjnej starostwa powiatowego, nagrodzono 26 policjantów. W spotkaniu uczestniczył Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki oraz Komendant Komendy Powiatowej Policji Marcin Danowski. Za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Ostródy wyróżniono dodatkowo 3 funkcjonariuszy.

Służby pełnione przez policjantów podczas okresu adaptacji odbywały się w systemie zmianowym, w patrolach pieszych, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych. Jednym z podstawowych zadań mundurowych przez ostatnie tygodnie było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców Ostródy. Policjanci monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, zwracając uwagę na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku. Ponadto uczestniczyli w zabezpieczeniu imprez organizowanych w naszym powiecie, w tym również o charakterze artystyczno-rozrywkowym i sportowym.

Tekst i foto: Łukasz Lamcho

Adiustacja: H. Kropidłowski