sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

ogólnopolski turniej klas mundurowych żagań copyPowiat Ostródzki, w ramach Certyfikatu udzielonego Zespołowi Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, otrzymał dotację celową z Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach przydzielonych środków finansowych zrealizowane zostaną zadania bieżące i inwestycyjne powiatu na rzecz Liceum Ogólnokształcącego Nr II prowadzącego klasy o profilu wojskowym. Umowa o udzielenie dotacji została podpisana w Warszawie, 27 listopada 2017 r., przez Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej – Sławomira Frątczaka oraz Andrzeja Wiczkowskiego - Starostę Ostródzkiego i Edmunda Winnickiego - Wicestarostę.

Liceum Ogólnokształcące Nr II wchodzące w skład Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, od 1 września br., uczestniczy w „Pilotażowym programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Certyfikowane Piony Wojskowych Klas Mundurowych”. Podstawowym założeniem programu jest wdrożenie wśród uczniów klas wojskowych spójnej wiedzy wojskowej oraz przygotowanie ich absolwentów do potencjalnej służby wojskowej. W ciągu dwóch lat jego trwania uczniowie klas II i III wezmą udział w zajęciach teoretycznych, praktycznych oraz w formach szkolenia poligonowego, odbywających się przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych Ministerstwu Obrony Narodowej.

Efektem udziału w programie jest otrzymana dotacja celowa w łącznej wysokości 45815 zł, stanowiąca 80% kwoty przewidzianej na realizację zadania. Większość środków w kwocie 26315 zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie zadań inwestycyjnych, polegających na zaopatrzeniu bazy szkoleniowej uczniów klas mundurowych w niezbędny sprzęt i wyposażenie. Pozostałe środki finansowe w kwocie 19500 zł wykorzystane zostaną na pokrycie zadań bieżących powiatu z przeznaczeniem na indywidualny pakiet wyposażenia ucznia klasy mundurowej. Uczniowie klas objętych programem zostaną zaopatrzeni w jednolite mundury wyjściowe wyróżniające kadetów klas wojskowych na terenie całego kraju.

Autor tekstu: Izabela Grenda
Adjustacja: H. Kropidłowski

 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.