Puchar starostyDrużyna Gola Brodnica zdominowała halowy turniej piłkarski 11-latków o puchar starosty ostródzkiego. Były to czwarte tej zimy zawody zorganizowane przez Akademię Piłkarska Ostróda. Nieźle spisali się też gospodarze, ekipa AP I Ostróda zajęła 3. miejsce.

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji już po raz czwarty w tym sezonie zimowym turniej halowy dla młodych piłkarzy zorganizowała Akademia Piłkarska Ostróda. Podobnie jak we wcześniejszych imprezach organizowanych przez "Apkę" do rywalizacji stanęło dziesięć zespołów. Podczas zmagań piłkarzy z rocznika 2007 najlepiej na parkiecie OCSiR poradzili sobie 11-latkowie z Gola Brodnica, którzy w drodze po tytuł mistrzowski w półfinale wyeliminowali AP I Ostróda prowadzoną przez trenera Radosława Teliszewskiego. Półfinałową konfrontację ostródzianie przegrali 0:2.

Gospodarze humory poprawili sobie w finale pocieszenia, którego stawką było 3. miejsce. Zmierzyli się z MKS Korsze i po regulaminowym czasie gry wynik był nierozstrzygnięty 0:0. Na szczęście piłkarze "Apki" lepiej wykonywali rzuty karne, wygrali 2:1 i zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. A Gol Brodnica w finale okazał się lepszy od Pisy Barczewo i zgarnął puchar starosty ostródzkiego.

Źródło tekstu: Gazeta Ostródzka
Auto zdjęć: OCSiR