niepodleglosc100Ostróda również włacza się w ogólnonarodowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowania do uczczenia tego przełomowego wydarzenia rozpoczęły się już w lecie ubiegłego roku. W październiku 2017 r. trzy samorządy podjęły uchwały o upamiętnieniu i przystąpieniu do obchodów. Burmistrz Ostródy powołał Komitet Honorowy Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Miejskiej Ostróda, w którym obok Burmistrza Najmowicza, znalazł się Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Bogusław Fijas – Wójt Gminy Ostróda, ks. prałat Roman Wiśniowiecki – Dziekan Dekanatu Ostróda – Zachód, ks. prałat Władysław Szmul – Dziekan Dekanatu Ostróda – Wschód. Cel jaki przyświeca obchodom, to uczczenie bohaterów okresu 1918-1921 oraz ukazanie ważnych wydarzeń z dziejów Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z planem obchodów w linku poniżej:

Plan może ulegać modyfikacjom ze względu na wzbogacanie oferty.

Dla dzieci i młodzieży przewidziano udział w inscenizacjach i konkursach. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na wystawy, wykłady oraz wydarzenia artystyczne.

Źródło informacji: Urząd Miasta Ostróda