sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

niepodleglosc100Ostróda również włacza się w ogólnonarodowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowania do uczczenia tego przełomowego wydarzenia rozpoczęły się już w lecie ubiegłego roku. W październiku 2017 r. trzy samorządy podjęły uchwały o upamiętnieniu i przystąpieniu do obchodów. Burmistrz Ostródy powołał Komitet Honorowy Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Miejskiej Ostróda, w którym obok Burmistrza Najmowicza, znalazł się Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Bogusław Fijas – Wójt Gminy Ostróda, ks. prałat Roman Wiśniowiecki – Dziekan Dekanatu Ostróda – Zachód, ks. prałat Władysław Szmul – Dziekan Dekanatu Ostróda – Wschód. Cel jaki przyświeca obchodom, to uczczenie bohaterów okresu 1918-1921 oraz ukazanie ważnych wydarzeń z dziejów Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z planem obchodów w linku poniżej:
 
 
Plan może ulegać modyfikacjom ze względu na wzbogacanie oferty.
 
Dla dzieci i młodzieży przewidziano udział w inscenizacjach i konkursach. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na wystawy, wykłady oraz wydarzenia artystyczne.
 
Źródło informacji: Urząd Miasta Ostróda
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.