sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Sala obrad w tleUczniowie ZSZ im. S. Petöfi - Wiktoria Soliwoda i Jakub Wiśniewski reprezentowali nasze województwo w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Parlamentarną przygodę rozpoczęli w lutym od konkursu pn: „Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej”, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zadaniem było przeprowadzenie kampanii wyborczej dla wybranego posła z okresu 1919-1921 r. Bohaterką Wiktorii i Jakuba była Maria Moczydłowska, jedna z kobiet, które po raz pierwszy otrzymały prawa wyborcze.


„Wybraliśmy tę postać, gdyż spodobał się nam program wyborczy pani M. Moczydłowskiej zakładający pomoc biednym dzieciom i młodzieży oraz szeroką koalicję kobiet.” - uzasadniła wybór Wiktoria. Powstało sprawozdanie oraz film, które zadecydowały o powodzeniu w konkursie. Wręczenie mandatów do SDiM i prezentacja projektu odbyła się 18 września 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, a 27 września w sali posiedzeń Sejmu młodzi debatowali nad projektem uchwały popularyzacji wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny posłów pierwszego Sejmu Niepodległej Polski.
Podczas otwarcia sesji Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał, że w 2018 r. Polska obchodzi historyczne rocznice: 550-lecie Parlamentaryzmu oraz 100-lecie odzyskania niepodległości. Następnie odbyła się debata o projekcie uchwały oraz głosowanie i jej przyjęcie.

Data upowszechnienia informacji: 10.10.2018 rok
Tekst i foto: Dorota Michowska

1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.