sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Szkolenie z obsługi AEDPod koniec ubiegłego roku ochotnicze straże pożarne w naszym powiecie otrzymały sprzęt ratowniczy zakupiony ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Między innymi ochotnicy zostali wyposażeni w osiemnaście defibrylatorów. Popularny AED to urządzenie, które wykorzystywane jest do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 29 i 30 stycznia w ostródzkiej Komendzie Powiatowej PSP i JRG Morąg powiatowy koordynator i instruktorzy ratownictwa medycznego PSP przeprowadzili szkolenie z obsługi tego sprzętu. Strażacy przekazali wiedzę w jaki sposób należy prowadzić działania ratownicze z wykorzystaniem AED i innego sprzętu medycznego.

Przywracanie czynności życiowych z pomocą urządzeń ratowniczych wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki. Pod okiem instruktorów PSP swe umiejętności z zakresu RKO doskonaliło 44 strażaków ochotników.

1
1
1

tekst/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.