sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Ostródzie, 7 lutego 2019 r., w sali konferencyjnej własnej siedziby, na rocznej naradzie podsumowała swoją działalność w 2018 r. Bilans minionego roku zawierał, m.in., charakterystykę i ocenę realizacji zadań i działań ratunkowych, gaśniczych i bojowych sekcji i jednostek straży zawodowej i ochotniczej, kondycji i stopnia gotowości, wyposażenia w sprzęt i środki techniczne pododdziałów i komórek organizacyjnych. Roczne sprawozdanie przedstawił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie – bryg. Tomasz Ostrowski.

Roczny raport strażacki zawiera wiele liczb i statystyk, a oto niektóre z nich:
  • nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwało 90 strażaków zawodowych oraz 800 strażaków ochotników z 49 jednostek, rozlokowanych w całym powiecie i uprawnionych do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych,
  • w 2018 roku strażacy brali udział w 1261 rożnego rodzaju zdarzeniach, a liczba interwencji zmniejszyła się o 68 w porównaniu z rokiem 2017,
  • do 530 zwiększyła się liczba pożarów w stosunku do roku poprzedniego, w tym - 8 pożarów budynków mieszkalnych,
  • do pożarów sadzy w przewodach kominowych strażacy musieli wyjeżdżać aż 86 razy,
  • w wyniku pożarów w naszym powiecie w minionym roku śmierć poniosły 2 osoby,
  • w wypadkach drogowych zostało poszkodowanych 420 osób, a 25 poniosło śmierć,
  • ponadto odnotowano aż 129 fałszywych alarmów.
Ponad to, komendant przedstawił zakres współpracy z ochotniczymi strażami pożarnymi, które w minionym roku uzyskały pokaźne środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości i KG PSP.
 
Uzupełniając sprawozdanie roczne, kpt. Rafał Napiórkowski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie, zreferował między innymi przebieg największego miejscowego zagrożenia w 2018 roku – zabezpieczenia ewakuacji mieszkańców Morąga na czas wydobycia i transportu niewybuchów z okresu II Wojny Światowej. Działania te prowadziło 21 zastępów pożarniczych, 93 strażaków. Po raz pierwszy w historii, akcją w naszym powicie dowodził Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.
 
Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - bryg. Robert Fliciński, z uznaniem zaakcentował, że ostródzka Komenda Powiatowa PSP jest jedną z najlepszych w województwie. Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski zaakcentował, że strażacy KP PSP Ostróda reprezentują i spełniają w swojej dziedzinie najwyższe standardy realizacji zadań. Podkreślił również, że współpraca na linii samorząd – komenda powiatowa PSP – ochotnicze straże pożarne w powiecie ostródzkim ma charakter modelowy, za co wszystkim strażakom należą się serdeczne podziękowania. Do tych podziękowań dołączył się także dh Ryszard Harasim – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
 
W naradzie uczestniczyła także Beata Mazur – Przewodnicząca Rady Powiatu oraz burmistrzowie i wójtowie powiatu ostródzkiego, szefowie służb i instytucji współpracujących z PSP, przedstawiciele związków zawodowych oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy.
 
Źródło informacji i zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański
Adjustacja: H. Kropidłowski
 
1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.