sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

1

11 kwietnia 2015 r. grupa uczniów LO Nr I w Ostródzie wyruszyła pod opieką pań E.Damasiewicz-Szymańskiej i G. Naworskiej do zaprzyjaźnionego Tilman-Riemenschneider-Gymnasium w Osterode am Harz. W drodze do Osterode grupa zatrzymała się w Berlinie, by zobaczyć znane zabytki stolicy Niemiec, wstąpić do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds i AquaDom & Sea Life Berlin.

Późnym popołudniem uczniowie dotarli do Osterode am Harz, gdzie ich niemieccy partnerzy razem z rodzicami czekali na gości z Polski.

Po serdecznym powitaniu przez dyrektorkę szkoły, panią Thiele, oraz przez burmistrza miasta, pana Klausa Beckera, uczniowie „Bażyniaka” rozpoczęli swój tygodniowy pobyt w naszym mieście partnerskim. Program wymiany był bardzo różnorodny. Oprócz uczestnictwa w grach i zabawach integracyjnych w szkole polsko – niemiecka grupa młodzieży spędziła radosne chwile na torze saneczkowym w Hahnenklee/Bocksberg, odbyła wędrówkę z nauczycielem biologii niemieckiego gimnazjum do punktu widokowego miasta Osterode, zwiedziła kopalnię rudy żelaza Rammelsberg, odwiedziła Braunschweig i pełne uroku miasteczka Goslar i Wernigerode.

Zrealizowany został również stały punkt programu wymiany, wizyta w parku rozrywki – Heideparku, niedaleko miasta Soltau.

Pobyt zakończył się miłym akcentem ze strony gospodarzy, którzy zaprosili wszystkich uczestników wymiany na pożegnalną kolację, na której już rozpoczęto omawianie planu rewizyty grupy niemieckiej 15 czerwca 2015 r. w Ostródzie.

Teraz grupa polska oczekuje przyjazdu przyjaciół z Niemiec, mając nadzieję, że pogoda w Polsce nie przeszkodzi w realizacji zaplanowanego programu, który wspierany jest przez międzynarodową organizację PNWM.

Uczniowie LO Nr I im. Jana Bażyńskiego podczas wizyty w Osterode am Harz
Uczniowie LO Nr I im. Jana Bażyńskiego podczas wizyty w Osterode am Harz
G. Naworska

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.