frontPrzyszła wiosna, a z nią ochota na weekendowe wypady rowerowe. Nietypową propozycję dla fanów dwóch kółek, osadzoną w baśniowej konwencji, ma dla turystów Suwalszczyzna. W ostatni weekend tego miesiąca, 30-31 maja 2015, nad słynne jezioro Wigry zjadą miłośnicy rowerów z całej Polski. Odbędzie się wtedy otwarta impreza łącząca rodzinny piknik z wyścigiem sportowym „Wigry MTB Marathon”.

Hasło przewodnie wydarzenia – „Kultowym rowerem nad kultowe jezioro” – odwołuje się do stylowego modelu starych polskich bicykli, popularnego za czasów PRL. Jednak nie jest to typowy zlot fanów rowerowej marki. Do udziału zaproszeni są wszyscy fani spędzania wolnego czasu na rowerze, zarówno rodzinnie, jak i wyczynowo.

Szczegóły na temat imprezy dostępne w ulotce oraz na: www.bajkowyweekend.pl

Program „Wigry kontra Wigry”

Uczestnicy ubiegłorocznej wycieczki rowerowej - archiwum Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej.