sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

20W dniu 12 czerwca 2015 r. Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej pod patronatem Starosty Ostródzkiego, na terenie Klubu Strzeleckiego Garda w Kaczorach koło Ostródy przeprowadził indywidualne i drużynowe zawody strzeleckie dla uczniów ostródzkich szkół.

Zawody odbyły się w ramach akcji prewencyjno-obronnej o nazwie: Polska - suwerenny i demokratyczny kraj!, którą zorganizował Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej przy czynnym udziale ostródzkich służb i organizacji: Straży Pożarnej, instruktorzy Policji, wojska, ZŻWP, LOK, PCK, KS GARDA, WOPR oraz sympatyków.
 
Na strzelnicy było – 170 osób, z czego, 125 strzelało z broni palnej. Wśród zawodników w pierwszej grupie byli uczniowie klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie, którzy zmierzyli się w strzelaniu z kbks-u. Drugą rubież ogniową zajęli zaproszeni goście w tym przedstawiciele Starostwa, Gminy i Miasta Ostródy oraz służb ratowniczych. Najcelniejszym strzelcem wśród młodzieży okazał się Mateusz Mrozowski z klasy policyjnej uzyskując łącznie 40 pkt. Wśród VIP-ów strzelających z pistoletu CZ, nie miał sobie równych reprezentant Straży Pożarnej z Ostródy – Arkadiusz Stępka z identycznym wynikiem 40 pkt. Przeprowadzono również zawody drużynowe w rzucie wojskowym granatem ćwiczebnym typu F1. W tej konkurencji wygrała klasa o profilu wojskowym z wynikiem 160 pkt.
 
Dodatkową atrakcją dla młodzieży była grochówka i ognisko z kiełbaskami przy patriotyczno-wojskowej muzyce.
 
Zdjęcia oraz tekst dostarczył: Marek Margalski
 
10
10
10
10

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.