sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW dniu 27 czerwca 2015 r. po raz siódmy odbył się Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego. W tym roku imprezę promującą Kanał Elbląski zorganizowano z okazji wznowienia rejsów turystycznych na pochylniach kanałowych po dwuletniej przerwie rewitalizacyjnej. Festiwal odbył się równolegle z obchodami XXIII Dni Morza w Ostródzie. Patronem honorowym był Marszałek Województwa Warminsko-Mazurskiego.

Jedną z największych atrakcji tegorocznych obchodów był IV samorządowy piłkarski turniej na wodzie. Rywalizacji podjęły się samorządy z powiatu: ostródzkiego, iławskiego, elbląskiego oraz urzędu marszałkowskiego województwa warmińsko – mazurskiego w Olsztynie. Tegorocznym zwycięzcą został powiat iławski, zdobywając puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Drugie miejsce przypadło urzędowi marszałkowskiemu, trzecie powiatowi ostródzkiemu, a czwarte powiatowi elbląskiemu. Drużynę powiatu ostródzkiego reprezentowali: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Maja Legucka, Krzysztof Bonk, Bartosz Gesek, Piotr Birbach, Mariusz Ignatjuk, Krzysztof Bonisławski.

W programie odbyły się także: spławikowe zawody wędkarskie, regaty żeglarskie, spacerowe rejsy promocyjne statków żeglugi po jez. Drwęckim oraz wyścig smoczych łodzi. Powiat Ostródzki nie dał szans rywalom i zajął trzy pierwsze miejsca na dystansie 500 metrów, 200 metrów oraz w klasyfikacji generalnej. Puchary wręczył Edmund Winnicki Wicestarosta Ostródzki i Cezary Pec Członek Zarządu Powiatu w Ostródzie.

Podczas tegorocznego festiwalu w ostródzkim amfiteatrze odbyły się koncerty zespołów szantowych, a wieczorem na zatoce jeziora Drwęckiego można było podziwiać paradę jednostek pływających. Festiwal zakończył się pokazem sztucznych ogni.

Organizatorami VII Festiwalu KKE byli: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Starostwo Powiatowe w Iławie, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Miejski w Elblągu, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jako partnerzy porozumienia w sprawie zachowania trwałości projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”.

Patroni medialni: Gazeta Olsztyńska, Radio Zet Gold, Telewizja Mazury.

Data upowszechnienia informacji: 29.06.2015
Osoba, która wytworzyła komunikat (autor): WP
Autor zdjęć: WP
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.