sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

logo erasmusPowiat Ostródzki aktualnie realizuje projekt w ramach programu Erasmus + pn. „Stwórz sobie szansę” – zagraniczne mobilności edukacyjne w programie Erasmus +. Projekt polega na zorganizowaniu miesięcznych praktyk zawodowych dla 46 uczniów szkół ponad gimnazjalnych z terenu powiatu. Praktyki odbywały się od marca do czerwca 2015 roku w miejscowościach Plymouth i Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w Rimini we Włoszech oraz w Granadzie w Hiszpanii.

W marcu 2015 roku uczniowie odbywali praktyki zawodowe w Plymouth w Wielkiej Brytanii – technik hotelarz oraz w Rimini we Włoszech – technik organizacji usług turystycznych. Opiekunkami grup z ramienia szkół były panie: Iwona Sikorska oraz Sylwia Jursza.
W maju i czerwcu praktyki odbywały dwie kolejne grupy tj. grupa o profilu technik informatyk – Portsmouth, Wielka Brytania pod opieką Pań: Doroty Bogusławskiej oraz Sylwii Mazuro – Kostyszyn i grupa techników hotelarstwa w Granadzie - Hiszpania pod opieką pani Moniki Bunalskiej.

Przygotowania do wyjazdu trwały od kilku miesięcy. Uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego, a także w spotkaniach dotyczących kultury i obyczajów kraju wyjazdu. Dodatkowo grupy miały zajęcia z doradcą zawodowym. Podczas odbywanych praktyk, oprócz zajęć zawodowych uczniowie mieli możliwość poznania odmiennej kultury i tradycji dzięki zorganizowanemu w ramach projektu przygotowaniu kulturowemu.

W wyniku realizacji projektu uczniowie otrzymają certyfikaty Europass Mobilność (dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim), a także certyfikaty Starosty Ostródzkiego, które zostaną wręczone na uroczystym spotkaniu podsumowującym projekt zaplanowanym na wrzesień.

Data publikacji: 07.07.2015 
Osoba, która wytworzyła komunikat (autor): Monika Matusiak
11
11
11
11
11

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.