Plansza informacyjna: Cyfrowy Urząd Starostwa Powiatowego w OstródziePowiat Ostródzki zachęca do korzystania z e-usług wprowadzonych w Starostwie Powiatowym w Ostródzie. Sprawdź, jak wiele spraw urzędowych możesz załatwić bez wychodzenia z domu, za sprawą zaledwie kilku kliknięć! Cyfrowy Urząd to nowoczesna i intuicyjna platforma. Kilka kliknięć wystarczy, by wypełnić elektroniczny formularz i przesłać go do urzędu, rozpoczynając tym samym bieg sprawy. Żadnych wizyt w urzędzie, żadnego oczekiwania w kolejce, żadnych stosów dokumentów – wszystko to zamieniamy na dogodne dla Was miejsce i sprawną e-obsługę wymagającą jedynie Waszego laptopa, tabletu czy smartfona z dostępem do Internetu.

Z usług znajdujących się na platformie Cyfrowy Urząd można skorzystać pod adresem internetowym: cu.powiat.demotest.pl

Poniżej prezentujemy zakresy e-usług, jakie sprawnie załatwicie online:
  • Rejestracja lub wykreślenie z rejestru sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb;
  • Wydawanie kart wędkarskich;
  • Pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza;
  • Wyłączanie gruntów z produkcji rolniczej;
  • Wyrażenie zgody na dokonanie zmiany lasu na użytek rolny;
  • Zgłoszenie eksploatacji instalacji, z której emisja nie wymaga pozwolenia, mogącej negatywnie oddziaływać na środowisko;
  • Kierowanie do kształcenia specjalnego;
  • Prowadzenie spraw dotyczących postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego;
  • Wpis szkoły lub placówki niepublicznej do ewidencji prowadzonej przez Starostę Ostródzkiego;
  • Dystrybucja materiałów promocyjno-informacyjnych powiatu ostródzkiego;
  • Patronat Honorowy Starosty Ostródzkiego;
  • Publikacja materiału informacyjnego na stronie internetowej powiatu ostródzkiego
  • CEPiK - Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców;
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza (Pojazd, Kierowca);
  • Wydanie zaświadczenia potwierdzającego dane pojazdu i właściciela;
  • Wygaszenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy lub osób;
  • Udostępnianie informacji publicznej na wniosek;
  • Wydawanie zaświadczeń z prowadzonych przez starostę ewidencji uczniowskich klubów sportowych.
E-usługi w Powiecie Ostródzkim zostały wdrożone w ramach projektu: „E-powiat – cyfryzacja urzędu Starostwa Powiatowego w Ostródzie – etap 2”.

Źródło informacji: Wydział Inwestycji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Ostródzie

{youtube}mE9YZm5MCKo{/youtube}