Ogólnopolski Test DysleksjiMasz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka zasad pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji. Jak to sprawdzić? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10.10.2023r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę. Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczeń od razu pozna swój rezultat. Będzie nim wyrażone w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji wraz z komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób stwierdzono to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

- Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Źródło: Zespół Zday.pl

Ogólnopolski Test Dysleksji