Uroczystość oficjalnego ukończenia prac termomodernizacyjnych budynku warsztatów szkolnych ZSZ im. S. Staszica i CKU w OstródzieUroczystość oficjalnego ukończenia prac termomodernizacyjnych budynku warsztatów szkolnych ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie odbyła się 6 października br. Obiekt jest teraz lepiej izolowany termicznie, co przyczyni się do zmniejszenia strat ciepła i obniżenia kosztów ogrzewania. Dodatkowo, poprawiona izolacja termiczna przyczyni się do zwiększenia komfortu termicznego wewnątrz budynku, co będzie miało pozytywny wpływ na naukę i pracę uczniów. Inicjatywa pozytywnie wpłynie również na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Przecięcia wstęgi dokonali: Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki oraz Anna Teodorowicz – Dyrektor ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie. Podczas wydarzenia obecni byli radni powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz zaproszeni goście.

Prace prowadzone były w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów oświatowych powiatu ostródzkiego - etap 2”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Zakres prac termomodernizacyjnych obejmował:

• Ocieplenie ścian zewnętrznych warstwą styropianu o grubości 14 cm,
  • Ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic nad terenem warstwą styropianu hydroforowego o grubości 14 cm,
  • Ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic w gruncie warstwą styropianu hydroforowego o grubości 12 cm,
  • Ocieplenie stropodachu wentylowanego warstwą granulatu wełny mineralnej o grubości 20 cm,
  • Ocieplenie stropodachu pełnego nad częścią edukacyjną styropapą o grubości 24 cm,
  • Wymiana drzwi wejściowych na drzwi aluminiowe,
  • Wymiana okien,
  • Wymiana świetlików,
  • Zakup i montaż nowej instalacji odgromowej,
  • Wymiana instalacji elektrycznej,
  • Utylizacja odpadów,
  • Całkowita wymiana instalacji c.o. wraz z regulacją węzła cieplnego
  • Rozwiązania dla niepełnosprawnych wewnątrz budynków, m.in. system odnajdywania drogi, system identyfikacji wizualnej w tym piktogramy, oznaczenia i napisy na drzwiach, informacje dotykowe w alfabecie Braille’a.

Całkowita wartość zadań termomodernizacyjnych na budynku warsztatów szkolnych w ZSZ im. S. Staszica: 3 344 339,25 zł, w tym dofinansowanie: 2 314 025,81 zł.
Termin prowadzenia prac: lipiec 2022r. – czerwiec 2023 r.

Foto: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Źródło informacji: Wydział Inwestycji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Ostródzie