Uczestnicy konkursu "Matematyka w życiu codziennym"W piątek, 22 marca 2024 r. odbył się Pierwszy Powiatowy Konkurs „Matematyka w życiu codziennym” dla szkół branżowych I stopnia. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu są nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie - Monika Dudek oraz Hanna Klonowska. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. W konkursie udział wzięło 18 uczniów z 3 szkół ponadpodstawowych powiatu ostródzkiego.

Konkurs składał się z czterech rund, różniących się zadaniami. Runda pierwsza to 10 szybkich pytań z wykorzystaniem tabletów i platformy testportal. Runda druga to 5 zadań tekstowych. W trzeciej uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę, a w czwartej musieli udzielić odpowiedzi na dwa wybrane z czterech zadań. Uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą z zakresu matematyki i rachunkowości zawodowej.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie w składzie Julia Stemkivska i Błażej Zwierzykowski. Drugie miejsce zajęli Kacper Bojarun i Maksymilian Szewczak, a trzecie Wiktoria Kopij i Julia Marszelewska z ZSR im. W. Witosa w Ostródzie.

Laureaci konkursu otrzymali prezenty z Powiatu Ostródzkiego oraz vouchery ufundowane przez Beatę i Dariusza Olejniczaków do realizacji w sklepie Fashion w kwotach 200 zł, 150 zł i 100 zł dla każdego uczestnika zwycięskiej drużyny. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz przez Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie.

Organizatorzy konkursu dziękują Joannie Rusieckiej z ZSR im. W. Witosa w Ostródzie i Markowi Kilik z ZSCR im. H. Dąbrowskiego w Dobrocinie, opiekunom i jednocześnie jurorom konkursu, za znakomite przygotowanie uczniów. Ponadto składamy podziękowania Sylwii Tumińskiej dyrektorowi Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz uczniowi Kacprowi Kottewiczowi za przyjęcie zaproszenia do jury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek i zaangażowanie oraz przypominamy o haśle z krzyżówki „JESTEŚCIE SUPER”.
Zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku.

Tekst i zdjęcia - Małgorzata Kierozalska, ZSZ im. S.Staszica i CKU w Ostródzie