sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

3Tradycją Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie stało się organizowanie Festiwalu Nauki w ostatnim dniu przed feriami zimowymi. W tym roku zaproszenia do współpracy przyjęły następujące uczelnie: Uniwersytet Warmińsko–Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polsko–Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Jana Rusieckiego w Olsztynie.

Przedstawiciele szkół wyższych zaprezentowali naszym uczniom ofertę edukacyjną swojej placówki oraz przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin.

Najliczniejszą grupę stanowili pracownicy Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, którzy przygotowali aż trzy warsztaty: warsztat Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka, warsztat dziennikarstwa oraz warsztat nowego atrakcyjnego kierunku - wojskoznawstwo.
Pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przeprowadzili warsztaty z chemii, biologii oraz japonistyki.
Wykładowca Polsko–Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przeprowadził zajęcia - „W kraju magii i samurajów - opowieść o Japonii” i „Wampiry i smoki – wizerunek fantastycznych stworów w kulturze i historii”. Był to przykład łączenia zajęć artystycznych z nauką wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.
Wykładowcy z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej przybliżyli praktyczne zagadnienia z zakresu kosmetyki i fizjoterapii.
Kolejne zajęcie, których tematem była turystyka uzdrowiskowa oraz SPA&Wellness, przygotował pracownik naukowy Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa. W tych warsztatach przekazano młodzieży wiedzę z zakresu promocji zdrowia i odnowy biologicznej.
Trener młodzieży Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaproponował licealistom warsztat nt. „Kreatywna twórczość wizjonerstwa”, mający na celu wzmacnianie zaufania do siebie oraz ćwiczenie pn. „Trenuj swój umysł!”, które przedstawiało źródła sukcesu wielu sportowców oraz ludzi biznesu. Uczniowie przekonali się, że każdy może sięgnąć po sukces!
Festiwal Nauki, dzięki pomocy szkół wyższych, w ciekawej formie zaprezentował młodzieży ofertę uczelni pomagając w ten sposób planować jej dalszą drogę edukacyjną. Była to również okazja do poszerzenia swojej wiedzy z różnych dziedzin oraz zainspirowania nowych zainteresowań.

Organizatorzy:
Jolanta Demczuk
Wioletta Ewartowska
 
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem