sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

frontZSZ im. S. Staszica i CKU z Ostródy, jako szkoła powiatu ostródzkiego, wzięła czynny udział zarówno w części wystawienniczej, jak i konferencyjnej Regionalnego Kongresu Zawodowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który odbył się 5 kwietnia 2019 r., w Olsztyńskim Parku Naukowo–Technologicznym. Ostródzki „Staszic” mocno zaznaczył swoją obecność na kongresie prezentując się aż w 5 branżach: spedycyjno-logistycznej, przemysłu mody, fryzjersko-kosmetycznej, mechanicznej i poligraficznej.

frontZwycięzcą XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego, po przeprowadzonej dogrywce ustnej, został Dominik Warmiński - uczeń kl. II LO Nr I im. J. Bażyńskiego. Drugie miejsce przypadło Marii Nowakowskiej - uczennicy kl. II, również z LO, a trzecie miejsce zajął Michał Płodowski - uczeń kl. IV ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie. Organizatorami konkursu, który odbył się 29.03.2019 r., były - biblioteka szkolna LO Nr I im. J. Bażyńskiego oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ostródzie.

frontMorąska szkoła znalazła się w elitarnym gronie 9 szkół z Warmii i Mazur zasługujących na uznanie ze względu na bardzo dobre przygotowanie uzdolnionej młodzieży do studiów. Reprezentujący szkołę Krzysztof Staszan w trakcie konferencji w Auli Teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych UW-M w Olsztynie, 27 marca 2019 r. odebrał nagrodę „Chiron – szkoła z potencjałem” oraz dyplom za osiągnięcia w obszarze nauk społecznych i sztuki. Wyróżnienie to jest potwierdzeniem dobrego przygotowania przez Zespół Szkół Licealnych w Morągu swoich absolwentów do rozpoczęcia studiów na olsztyńskiej uczelni.

frontUczniowie klas gastronomicznych ostródzkich szkół zawodowych: „Staszica” i „Petöfiego” startowali w XXIV. Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”, który odbył się 19 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Jury uhonorowało „staszicowski” duet - Agatę Muchę i Monikę Połocką - III miejscem oraz wyróżniło tandem - Piotr Markowski i Dawid Sokołowski z ZSZ im. S. Petöfi. Agata odbywa praktykę zawodową w restauracji Dario Bowling w Ostródzie, a Monika w restauracji Austeria w Rychnowie. Uczennice przygotowała do konkursu pani Anna Żukowska.

frontOśrodek Szkolno-Wychowawczy, po raz kolejny w historii, otworzył swoje drzwi 27. marca 2019 roku dla wszystkich, którzy chcieliby poznać bogatą ofertę edukacyjną, codzienną pracę i osiągnięcia. Tego dnia, ośrodek bawił wielu uczniów przybyłych ze swoimi opiekunami oraz zaproszonych gości. Po części oficjalnej i programie artystycznym w wykonaniu kabaretu "Kopciuszek" i grupy pantomimicznej "Cicho Sza", uczestnicy udali się do atrakcyjnie przygotowanych stoisk.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.