sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

frontPo raz trzeci w ZSZ im. S. Petőfi 20 marca 2019 r., odbył się konkurs wśród klas o profilu turystycznym, pod hasłem „Turystyczne potyczki”. Każda klasa wytypowała czterech reprezentantów. Uczniowie współzawodniczyli w jedenastu różnych konkurencjach, takich jak: test, krzyżówka, znajomość miejsc w Polsce i na świecie, zwroty grzecznościowe w językach obcych, itp. Poszczególne etapy wymagały od zawodników dużej wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji turystyki i geografii turystycznej.

frontSebastian Głowacki, uczeń kl. IV Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi, reprezentował Ostródę w diecezjalnym etapie XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się na wydziale teologii UWM w Olsztynie. Sebastian zakwalifikował się do zmagań diecezjalnych, jako zwycięzca etapu szkolnego. Olimpiada to dla młodych ludzi motywacja do pogłębiania wiedzy religijnej, a także poznanie historii osoby, której olimpiada jest poświęcona. Tegoroczny temat olimpiady to " Święty Jacek - wzór ewangelizacji".

frontW ZSZ im. S. Petöfi, od 18 do 21 lutego 2019 r., obchodzone były Dni Europejsko-Ekonomiczne pod hasłem: „Gospodarka światowa- wolny handel czy protekcjonizm?”. W inicjatywie tej uczestniczyły klasy I TE, I THO, II TS, II TEH, III TEH, III TS, które rywalizowały w konkursach o tematyce unijnej oraz ekonomicznej. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła kl. II TEH. Obchody poszerzyły wiedzę uczestników na temat problemów gospodarczych w UE.

frontPiętnaścioro uczennic i uczniów z ZSZ im. S. Staszica i CKU klas I i III technikum, III klasy szkoły zawodowej i II klasy branżowej szkoły I stopnia w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik architektury krajobrazu oraz kucharz - odbyło praktyki zagraniczne w Granadzie i powróciło do zimowej ostródzkiej rzeczywistości. Będzie im trudno odnaleźć się po 3 tygodniach spędzonych w słonecznej Hiszpanii. Staże zawodowe trwały od 20.01 do 09.02.2019 r. i były świetną okazją do poszerzenia umiejętności zawodowych, nabycia doświadczenia oraz dobrej zabawy.

frontPokazy zawodowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie rozpoczęły Targi Edukacyjne Powiatu Ostródzkiego, które miały miejsce w sali gimnastycznej ZSZ, 12 lutego 2019 r. Powiatowe Targi Edukacyjne były doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych powiatu ostródzkiego. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych mogli uzyskać informacje na temat zawodów, które ich interesują.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.