sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

frontZgodnie z tradycją 18 stycznia uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Ostródzie wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi bawili się na balu studniówkowym na Zamku w Karnitach. Zabawę poprzedziła minuta ciszy ku czci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a rozpoczęto tradycyjnie - pięknie wykonanym polonezem. Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki oraz Dyrektor Dariusz Bujak życzyli młodzieży dobrej zabawy, zdanej matury i sukcesów w dalszej nauce na studiach i drodze życiowej. Nie zabrakło również podziękowań uczniów dla dyrekcji, wychowawców klas, nauczycieli oraz rodziców. Miłym akcentem była też - przygotowana przez uczniów - niespodzianka muzyczna.

Francja i klasa 2BLiceum Ogólnokształcące Nr I w Ostródzie obchodziło Dzień Kultury Europejskiej i Języków Obcych. 17 stycznia 2019 r., uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawili w różnych formach prezentacje wybranych państw Unii Europejskiej, których celem było zainteresowanie młodzieży kulturą i językiem danego państwa. Prezentacje miały głównie formę sceniczno-artystyczną i zawierały wiele użytecznych informacji podanych w ciekawy, pomysłowy i zabawny sposób.

frontV Festiwal Nauki to dzień otwarty dla uczelni, który odbywał się 11 stycznia 2019 r., w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostródzie. Zaproszenie na „festiwal” przyjęły: Uniwersytet Warmińsko–Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski oraz Studium Technik Dentystycznych w Płocku.

frontMimo, że w Nowym Roku, to wciąż w świątecznej atmosferze na sali ostródzkiego zamku odbył się już XII Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek (9.01.2019 r.). Jurorzy mieli ogromny problem z wyłonieniem najlepszych wykonawców. Dominika Wilków zajęła II miejsce utworem "Uciekali" z repertuaru musicalu Józefowicza "Metro", a zespół w składzie: Dominika Wilków, Nikola Falęcka i Klaudia Nowikiewicz - wyśpiewał III miejsce utworem "Wolne krzesło". Laureaci reprezentowali ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie, a młodzież przygotowała E. Kujawa.

frontUczennica I klasy Technikum ZSZ im S. Staszica i CKU, Paulina Zelmańska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Barwy Wolontariatu" realizowanego od roku 2001 przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Takie konkursy stwarzają możliwość zaprezentowania wyjątkowych wolontariuszy. Są również okazją, by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom, na co dzień pracującym w różnych środowiskach.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.