sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

frontZ inicjatywy opiekuna Klubu Wolontariatu „Klub Ośmiu” w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie ruszył projekt „Wolontariusze wolontariuszom” - cykl warsztatów dla wolontariuszy z dotychczasowych oddziałów gimnazjalnych oraz szkół podstawowych w powiecie ostródzkim. W czasie warsztatów młodzież pozna zasady poprawnej komunikacji interpersonalnej, nauczy się współpracy w grupie, jak i poznaje ważne wartości w życiu. Warsztaty prowadzą wspólnie: opiekun wolontariatu „Staszica” wraz ze swoimi wolontariuszami, którzy w ten sposób również nabywają kompetencje przydatne im później w codziennej pracy z ludźmi. Wolontariusz to człowiek, który chce dać innym jak najwięcej z siebie.

frontZ tej okazji w „Staszicu” odbył się apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież przygotowała montaż słowno-muzyczny udowadniając, że Żołnierze Wyklęci żyją. Żyją dotąd, dopóki istnieje pamięć o nich, dopóki pamięta o nich Polska. W odpowiedniej scenerii przedstawiono historię, fragmenty filmów oraz muzykę poświęconą pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli o prawo do życia w wolnej i suwerennej Polsce.

frontPonad 150 młodych piłkarek i piłkarzy oraz 15 zespołów zgromadziły tegoroczne turnieje „Przyjaciele Staszica”. Rozegrano je 21 i 27 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie. W rywalizacji chłopców z oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych Powiatu Ostródzkiego zmierzyło się 8 drużyn. Najlepiej zaprezentowali się piłkarze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Ostródzie, którzy wyprzedzili SP Dąbrówno oraz SP 3 Ostróda. W turnieju dziewcząt wzięło udział 7 drużyn, a tryumfowały w nim również reprezentantki ZS-P Nr 4 w Ostródzie, które dopiero po rzutach karnych zwyciężyły piłkarki SP z Durąga. Trzecie miejsce przypadło ZS-P z Łukty. Dzięki sponsorom wszystkie drużyny otrzymały nagrody, a wielu najzdolniejszym sportowcom przyznano wyróżnienia indywidualne.

frontW okresie od 21.01.2018 r. do 10.02.2018 r., dziesięcioro uczennic i uczniów z ZSZ im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego z II i III klasy technikum w zawodzie technik logistyk odbyło praktyki zagraniczne w Rimini we Włoszech. Uczestniczyli w nich: Aleksandra Kuzioła, Izabela Grzybowska, Michał Kłosowski, Adrian Kosiński, Damian Wiktorowicz, Małgorzata Dymczyk, Weronika Brzozowska, Jakub Mucha, Mateusz Laskowski oraz Kacper Waśniewski. Praktyki odbyły się w kilku firmach. Młodzież zdobyła nowe doświadczenia, zwiedziła Włochy, zawarła nowe znajomości. Praktyki odbyły się w ramach projektu „International Job Experience".

15Pod pomnikiem Danuty Siedzikówny ps."Inka" w Miłomłynie, 14 lutego 2018 r., na zaproszenie Burmistrza Miłomłyna i dowódcy 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu, uczniowie klas wojskowych z ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie wzięli udział w obchodach 76-rocznicy powstania Armii Krajowej. Podczas uroczystości odśpiewano hymn, wysłuchano przemówień i złożono kwiaty. Po uroczystościach - uczniowie klas wojskowych wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez żołnierzy 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem