warmia mazury 150 x 150 pxInformujemy, że Zarząd Województwa 4 listopada 2014 roku przyjął i aktualnie wdraża projekt pn. „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”. Projekt zakłada stworzenie katalogu miejsc przyjaznych rodzinie – placówek, instytucji, firm, które w ramach projektu będą oferowały tańsze usługi, produkty i artykuły rodzinom wielodzietnym. W ramach programu rodziny wielodzietne będą mogły korzytać z tańszych usług, produktów i artykułów oferowanych przez partnerów Projektu.

Cele przedsięwzięcia wpisują się w idee Programu Polityki Rodzinnej Prezydenta RP „Dobry Klimat Dla Rodziny”, jednocześnie są spójne z nowoprzyjętą ustawą z 5 grudnia 2014 roku o Karcie Dużej Rodziny.
Udział w przedsięwzięciu może wziąć każdy podmiot oferujący ulgi czy zniżki na świadczone przez siebie usługi lub realizuje działania i inicjatywy prorodzinne.

Chęć uczestnictwa można zgłaszać poprzez przesłanie formularza aplikacyjnego dostępnego na stronie:
oraz przesłanie go do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej na adres:
ul. Głowackiego 17, 10-449 Olsztyn, pok. 24a,

Po zweryfikowaniu zgłoszenia potencjalni partnerzy zostaną zaproszeni do podpisania porozumienia ws. współpracy z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z pracownikami Biura ds. wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz polityki prorodzinnej:

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego http://portal.warmia.mazury.pl/pl/polityka-spoleczna/pomoc-rodzinie dostępna jest informacja o projekcie oraz aktualna lista partnerów projektu wraz z oferowanymi przez nich ulgami, zniżkami.