sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

logoPowiat Ostródzki z siedzibą w Ostródzie w porozumieniu z Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej S. A. w Ostródzie rozpoczął realizację projektu pn. „Program profilaktyki chorób układu oddechowego związanych z uzależnieniem od nikotyny w powiecie ostródzkim – szansą na ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu”.

Głównym celem programu jest zapobieganie zachorowalności i umieralności na choroby układu oddechowego związane z paleniem tytoniu poprzez zwiększenie wczesnej ich wykrywalności i poprawę świadomości w zakresie szkodliwości palenia tytoniu.

Projekt skierowany jest do osób w wieku 35-65 lat, które wykazują się czynnym nałogiem tytoniowym i nie posiadają zdiagnozowanej choroby układu oddechowego oraz są zameldowane na terenie powiatu ostródzkiego. Realizowany jest w ramach Programu PL13 Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu dzięki finansowaniu ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa. Wartość całkowita projektu wynosi 1 273 161,33 zł.

W ramach projektu przeprowadzane zostaną następujące działania:
- Badania profilaktyczne (spirometria, RTG klatki piersiowej, badania krwi) dla 1500 osób,
- Tomografia klaki piersiowej dla wybranych 500 osób,
- Konsultacje lekarskie dla 1500 osób,
- Warsztaty motywacyjne pn. „Dziękuję, nie palę” dla 50 osób,
- Szczepienia przeciw pneumokokom dla 200 osób,
- Wyjazdowy turnus psychologiczny z terapią antynikotynową dla 100 osób,
- Dwudniowe szkolenie dla 30 pielęgniarek/pielęgniarzy w zakresie leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu


Udział w badaniach jest bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL13 Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIA
Miejsce: Szpital Powiatowy, ul. Jagiełły 1, Rejestracja: tel. 89 670 90 47

Data: 10.06.2015r.
Autor: Piotr Szerszeń

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.