frontUśmiechnięta, pełna energii i entuzjazmu młodzież przywitała nowy rok szkolny na uroczystym powiatowym rozpoczęciu roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość, która odbyła się 1 września w Zespole Szkół Licealnych w Morągu, stała się okazją do nagrodzenia tytułem PRIMUS INTER PARES najzdolniejszych absolwentów rocznika 2015/2016.

- „Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało” – cytując myśl Janusza Korczaka celebrowała otwarcie Jolanta Jankowiak-Wydra - Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Morągu. Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki przywitał wszystkich przybyłych, ogłaszając oficjalnie rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

Bardzo ważnym punktem uroczystości stało się wyróżnienie tytułem PRIMUS INTER PARES „Pierwszy wśród równych” najzdolniejszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Ceremonii przekazania tytułów dokonali: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski i Wicestarosta Edmund Winnicki.

Oto lista tegorocznych laureatów tytułu PRIMUS INTER PARES:

- Kamil Dąbrowski - absolwent Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie,
- Aleksandra Werner - absolwentka Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie,
- Paweł Gutkowski - absolwent Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie,
- Łukasz Czerniak - absolwent Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie,
- Robert Borysiewicz - absolwent Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
- Konrad Bartkowski - absolwent Zespołu Szkół Licealnych w Morągu.

Źródło informacji: Arkadiusz Krajzewicz
Foto: Zespół Szkół Licealnych w Morągu