frontWolontariusze z powiatu ostródzkiego podsumowali roczną działalność podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które odbyły się w środę, 7 grudnia 2016 r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Podczas uroczystości Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski podziękował wszystkim wolontariuszom za ich zaangażowanie w działalność polegającą na udzielaniu innym pomocy.

Spotkanie rozpoczął występ artystyczny przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Gościom przedstawiono prezentację z działań wolontariuszy oraz plakaty podsumowujące całoroczne dokonania szkolnych klubów wolontariatu. Atrakcją uroczystości były warsztaty rękodzieła przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Miłakowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Szymanowie. Wolontariusze wraz z wychowankami w/w ośrodków wykonali bombki, kartki, stroiki świąteczne oraz pierniki. Wspólnie wykonane ozdoby świąteczne będą doskonałymi prezentami, które wraz z niesioną pomocą i uśmiechem wolontariuszy dotrą do ich podopiecznych w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

W uroczystości udział wzięli: Joanna Glezman - Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego ds. Organizacji Pozarządowych, Jolanta Dakowska Warmińsko – Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu, Jan Kacprzyk Członek Zarządu, Zbigniew Zabłocki - Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Środowiska i Geodezji Rady Powiatu w Ostródzie, Jolanta Górecka - Sekretarz Gminy Łukta, Bożena Janowicz - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele i opiekunowie Szkolnych Klubów Wolontariatu oraz wolontariusze.

Źródło informacji: Arkadiusz Krajzewicz
Autor zdjęć: Anna Żebrowska