frontStowarzyszenie Amicus w Ostródzie wspólnie z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych rozpoczęło realizację projektu „Pięciobój młodych paraolimpijczyków”. Udział w przedsięwzięciu, które rozpoczęło się w listopadzie 2016 r. i potrwa do czerwca 2017 r. bierze dwudziestu uczniów ZPSWR. Program honorowym patronatem objął Starosta Ostródzki - Andrzej Wiczkowski.

Uczniowie bardzo chętnie pracują nad swoją tężyzna fizyczną rywalizując o kolejne punkty w każdej z pięciu dyscyplin pięcioboju: pływaniu, strzelaniu, kolarstwie, przełajach i tenisie stołowym. Pierwsze medale zostały wręczone po zakończeniu zawodów na basenie. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostę Powiatu Ostródzkiego - Andrzeja Wiczkowskiego.

Projekt realizowany jest w ramach grantu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz Stowarzyszenia „Amicus” działającego przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.

Beneficjentów projektu czeka jeszcze wiele ciekawych działań, m.in. spotkanie z wicemistrzynią paraolimpiady Rio 2016, zgrupowanie sportowe w ośrodku przygotowań olimpijskich w Cetniewie, czy trening z piłkarzami Sokoła.

Przedsięwzięcie zakończy się zaplanowaną na czerwiec br. paraolimpiadą dla wszystkich dzieci z ZPSWR w Ostródzie, podczas której wręczone zostanę medale.

Źródło informacji: Mariola Kuras, Grażyna Modrzewska
Adiustacja: Bartosz Brzozowski