sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontStowarzyszenie Amicus w Ostródzie wspólnie z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych rozpoczęło realizację projektu „Pięciobój młodych paraolimpijczyków”. Udział w przedsięwzięciu, które rozpoczęło się w listopadzie 2016 r. i potrwa do czerwca 2017 r. bierze dwudziestu uczniów ZPSWR. Program honorowym patronatem objął Starosta Ostródzki - Andrzej Wiczkowski.

Uczniowie bardzo chętnie pracują nad swoją tężyzna fizyczną rywalizując o kolejne punkty w każdej z pięciu dyscyplin pięcioboju: pływaniu, strzelaniu, kolarstwie, przełajach i tenisie stołowym. Pierwsze medale zostały wręczone po zakończeniu zawodów na basenie. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostę Powiatu Ostródzkiego - Andrzeja Wiczkowskiego.
 
Projekt realizowany jest w ramach grantu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz Stowarzyszenia „Amicus” działającego przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.
 
Beneficjentów projektu czeka jeszcze wiele ciekawych działań, m.in. spotkanie z wicemistrzynią paraolimpiady Rio 2016, zgrupowanie sportowe w ośrodku przygotowań olimpijskich w Cetniewie, czy trening z piłkarzami Sokoła.
 
Przedsięwzięcie zakończy się zaplanowaną na czerwiec br. paraolimpiadą dla wszystkich dzieci z ZPSWR w Ostródzie, podczas której wręczone zostanę medale.
 
Źródło informacji: Mariola Kuras, Grażyna Modrzewska
Adiustacja: Bartosz Brzozowski
Autor zdjęć: Mariola Kuras, Magdalena Gliszczyńska

11
11
11

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.