sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

adam i pustułkaWszyscy uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie uczestniczyli w niesamowitej lekcji przyrody. Została ona zorganizowana w ramach realizacji projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę.” sfinansowanego przez Fundację PZU i Stowarzyszenie Amicus.

Poprowadzili ją goście ze Smolnicy - Zespół A – Kuku. Podczas zajęć poznaliśmy Tadzika, Lilkę, Zbyszka, Lolka, Sijo i Mini. Te wdzięczne imiona noszą: sowa, sokół, puchaczi myszołów. Takich gości przyjmowaliśmy pierwszy raz. Ptaki zaprezentowały swe wdzięki i umiejętności. Ich opiekunowie opowiedzieli nam o ptasim życiu i uzmysłowili, dlaczego warto dbać o dziko żyjące sowy i ptaki drapieżne. Prezentacja była bardzo ciekawa i wnosiła wiele wiadomości. Uczniowie dowiedzieli się m. in., że sokół wędrowny jest wyjątkowy, dlatego, że jest najszybszym stworzeniem na ziemi – lata z prędkością około 400 km/h! Okazało się, że sowy wcale nie są mądre. Nie bez przyczyny lekcję nazwano „żywą”, gdyż mogliśmy przyjrzeć się ptakom z bardzo bliska, poczuć wiatr ponad głowami czyniony przez ich skrzydła.

Była to znakomita lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z wyjątkowymi „pomocnikami naukowymi”. Pozostanie ona na długo w naszej pamięci.

1
1
1

 

Autor tekstu: Lidia Krześniak
Autor zdjęć: Lidia Krześniak

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.