sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Francja i klasa 2BLiceum Ogólnokształcące Nr I w Ostródzie obchodziło Dzień Kultury Europejskiej i Języków Obcych. 17 stycznia 2019 r., uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawili w różnych formach prezentacje wybranych państw Unii Europejskiej, których celem było zainteresowanie młodzieży kulturą i językiem danego państwa. Prezentacje miały głównie formę sceniczno-artystyczną i zawierały wiele użytecznych informacji podanych w ciekawy, pomysłowy i zabawny sposób.

W kategorii klas pierwszych wygrała klasa 1B za brawurowo zaprezentowane Włochy – przydatne włoskie słownictwo, połączone z interesującymi faktami dotyczącymi kuchni, kultury i historii tego śródziemnomorskiego kraju, wplecione zostało w zabawną narrację właściciela restauracji.
W kategorii klas drugich zwyciężyły Czechy, a w zasadzie klasa 2D, której prezentacja, w formie teleturnieju dla bohaterów czeskich bajek z przeszłości, przerwana krótką relacją z zawodów w skokach narciarskich, zrobiła na jury największe wrażenie.
Prezentacje innych krajów były równie emocjonujące i wciągające – pokaz mody w Paryżu, dokąd publiczność zabrała klasa 2B, elektryzujący pościg byka za torreadorem, który otworzył prezentację Hiszpanii w wykonaniu klasy 2C, poczęstunek tradycyjnymi daniami, scenka z życia w wiktoriańskiej Anglii (klasa 1A) czy humorystyczne „sceny z życia bogów”, w wykonaniu klasy 1C, przedstawiającej Grecję sprawiły, że dzień ten pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.
Wśród publiczności przeprowadzono konkurs Kahoot! dotyczący wyrazów obcych w języku polskim. Nagrodą dla zwycięzcy były rozmówki w różnych językach.

1
1
1
1
1

Autor tekstu: Maciej Okuniewski,
Zdjęcia: Wioletta Ewartowska, Jolanta Demczuk

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.