logo fio mpipsOd 4 maja do 20 grudnia 2015 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Miłakowie realizowany będzie Projekt pt. „My też Będziemy Dorośli” w ramch Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich – FIO 2015. Zadanie obejmować będzie zajęcia teoretyczne i praktyczne, przygotowujące młodzież z orzeczeniem niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim i umiarkowanym do aktywnego, niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Podczas realizacji zadania młodzież będzie mogła wykazać się inwencją twórczą oraz umiejętnościami organizacji i realizacji zaplanowanych celów. W trakcie trwania projektu uczestnicy będą prowadzić dokumentację fotograficzną i zamieszczać ją w lokalnej prasie i na stronach internetowych. Projekt przyczyni się do integracji środowiska lokalnego, pozwoli młodym ludziom rozwinąć umiejętności organizacyjne wykorzystując zdobyte doświadczenia oraz nawiązane relacje z lokalnymi władzami, przedsiębiorcami, instytucjami i mediami.

Aneta Zdziarstek - koordynator projektu