Grupa teatralna „Bażyniak” z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie uczestniczyła w VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST w Gdańsku. Grupa teatralna „Bażyniak”, działająca przy Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, odnosi coraz bardziej spektakularne sukcesy. Ostatnim z nich jest zakwalifikowanie się na VI Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST, odbywający się w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych grup „Bażyniak”, ze znanymi już w Ostródzie „Igraszkami z diabłem” Jana Drdy, znalazł się w pierwszej piętnastce, dzięki czemu zespół p. Iwony Podgórskiej miał okazję się zaprezentować.

Festiwal odbył się w dniach 29.06 - 1.07. 2015. W ciągu pierwszych dwóch dni wszystkie zespoły prezentowały się na scenie profesjonalnego teatru. Dla wielu grup była to pierwsza okazja, do wprowadzenia w spektakl gry świateł, czy też fachowej muzyki. Wieczorami uczestnicy brali udział w spektaklach przygotowanych przez zawodowych aktorów Miejskiego Teatru Miniatura. Wszystkiemu, czujnym okiem krytyka, przyglądał się m. in. pan Mirosław Baran, znany recenzent oraz krytyk teatralny. Trzeciego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach filmowych poprowadzonych przez Jerzego Radosa i Sławomira Pultyna z Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zajęciach związanych z improwizacją na scenie. Wspólnymi siłami stworzyli oni film oraz dwie krótkie scenki będące hybrydami wystawianych wcześniej spektakli.

Nabyte doświadczenie, pogłębienie umiejętności przekazywania emocji znajdującym się na widowni ludziom, nowe przyjaźnie, motywacja do dalszej pracy, to tylko niektóre plusy uczestniczenia w Festiwalu, które zauważyli członkowie „Bażyniaka”. Grupa z Ostródy zebrała wiele pochwał i gratulacji. Konstruktywna krytyka za strony bardziej doświadczonych artystów nie zniechęciła członków, a wręcz zmotywowała do dalszej pracy i odkrywania w sobie coraz to nowszych, pełniejszych umiejętności przedstawiania treści na scenie.
Warto wspomnieć, że wyjazd na Festiwal został dofinansowany przez Radę Rodziców liceum oraz Starostwo Powiatowe w Ostródzie.

Na zdjęciu:
Aktorzy: Jakub Wiśniewski, Jakub Szymkowicz, Jakub Jeżewski, Viktoria Falencik, Nicola Peć, Piotr Stachyra, Kamil Dąbrowski, Kamil Pawłowski, Adrian Mazurek, Dominik Nowakowski, Aleksandra Kołodzińska, Monika Mutrynowska, Barbara Laskowska.

Muzyka: Klaudia Buchalska
Reżyseria i scenografia: Iwona Podgórska z zespołem.
Monika Mutrynowska

Data upowszechnienia tekstu: 06.06.2015r.
Osoba, która wytworzyła tekst: Monika Mutrynowska uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Autor zdjęcia: Anna Żebrowska nauczyciel bibliotekarz Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.