Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki wręcza nagrody za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczycielom

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu, 13 października br. odbyła się powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z otwarciem wirtualnej strzelnicy przeznaczonej dla uczniów oddziału przygotowania wojskowego.

W akademii wzięli udział: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta, Beata Mazur – Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostródzie, radni Rady Powiatu w Ostródzie, Beata Skiba – Dyrektor szkoły wraz z pracownikami, rodzicami i uczniami szkoły, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, jednostek wojskowych, związków zawodowych i instytucji współpracujących ze szkołami.

Starosta Ostródzki złożył życzenia wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom i pracownikom oświaty oraz podziękował za ich zaangażowanie, zarówno w trudną pracę dydaktyczno-wychowawczą, jak i związaną z codziennym funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych.

Obchodzony uroczyście Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do przyznania przez Starostę Ostródzkiego nagród za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dyrektorom szkół i nauczycielom. Ponadto Pani Beata Skiba przyznała wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu nagrody Dyrektora szkoły.

Uczniowie szkół powiatowych, którzy osiągnęli w minionym roku szkolnym wysokie wyniki w nauce i sporcie, odebrali z rąk Starosty Ostródzkiego stypendia.

Podczas uroczystości klasa pierwsza oddziału przygotowania wojskowego złożyła uroczyste ślubowanie. Uczniowie OPW zaprezentowali także swoje umiejętności w zakresie musztry.

Szczególnym punktem programu było otwarcie wirtualnej strzelnicy, przeznaczonej do szkolenia uczniów oddziału przygotowania wojskowego. Strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

NAGRODY STAROSTY OSTRÓDZKIEGO ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE OTRZYMALI: Beata Skiba, Danuta Jurczak, Anna Teodorowicz, Monika Włodarczyk – Dudka, Tomasz Brzeski, Dariusz Bujak, Paweł Muszyński, Piotr Patejuk, Henryk Rybacki, Jarosław Witek, Joanna Iwona Kłosińska, Ewa Frycz, Angelica Monika Białopiotrowicz, Beata Tomasz, Małgorzata Kierozalska, Piotr Kaszczyński, Marta Pelczarska, Anna Gral, Magdalena Miller, Krystyna Horbacz, Monika Mikułan, Dominika Ulaniuk, Iwona Gesek, Wiesława Maria Bartnicka, Kamila Kijewska, Barbara Łabacka, Donata Adriana Ścibek – Galon, Sylwia Galanek, Anna Wiśniewska, Krzysztof Pająk.

STYPENDIA ZA WYSOKIE WYNIKI W NAUCE I SZCZEGÓLNE OSIĄNIECIA SPORTOWE: LO Nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie – 12 uczniów, ZSZ im. S. Petӧfi w Ostródzie – 21 uczniów, ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie – 15 uczniów, ZSR im. W. Witosa w Ostródzie – 20 uczniów, ZSL w Morągu – 10 uczniów, ZSZiO w Morągu – 11 uczniów, ZPS-W-R w Ostródzie – 4 uczniów, SOS-W w Szymanowie – 5 uczniów, SOS-W Miłakowie – 4 uczniów.

Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Skiba oraz kadrze i uczniom Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu za przygotowanie i prowadzenie uroczystości.

Tekst: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Zdjęcia: ZSZiO i PPP w Morągu.