frontZ okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2015 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie odbyła się powiatowa uroczystość Dnia Nauczyciela. Uczestniczyli w niej: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Wicestarosta Edmund Winnicki, Radni Powiatu, dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele oraz uczniowie.

Podczas tegorocznej akademii wręczone zostały nagrody Starosty Ostródzkiego dla nauczycieli pracujących w szkołach i placówkach naszego powiatu. Dyrektor SOS-W wręczył stypendia dla najzdolniejszych uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali wysokie wyniki w nauce i wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi.

Głównym punktem tegorocznej uroczystości było oficjalne otwarcie arboretum. Ten wyjątkowy dzień uświetniły występy artystyczne zespołu teatralnego Grim „Świat według”, a także interpretacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” w wykonaniu nauczycieli, wychowawców internatu z SOSW w Szymanowie.

Data upowszechnienia tekstu: 23.10.2015r.
Osoba, która dostarczyła tekst: Arkadiusz Krajzewicz
Autor zdjęć: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie