sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy
HERB POWIATU OSTRÓDZKIEGO
herbNa tarczy "hiszpańskiej" w polu czerwonym, na wzgórzu zielonym, rycerz stojący w zbroi błękitnej, z kopią złotą w prawej ręce, w lewej trzymający tarczę srebrną (typu hiszpańskiego), na której pąk róży czerwonej, naturalnej. Elementy herbu odwołują się do faktów historycznych, takich jak: bitwa pod Grunwaldem oraz inkorporacja Prus do Polski. Rycerz z kopią i tarczą odwołuje się bezpośrednio do drugiej pieczęci Ostródy (ok. 1440 r.) związanej z powstałym wówczas Związkiem Pruskim a pośrednio do rycerza polskiego z epoki zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem oraz do Jana Bażyńskiego. Róża na tarczy jest symbolem Związku Pruskiego, a pąk różany był głównym motywem sekretnej pieczęci Jana Bażyńskiego. Róża i rycerz zatem symbolizują jednocześnie Jana Bażyńskiego - rycerza, ziemianina - najwybitniejszą postać historyczną związaną z terenem obecnego powiatu. Był on pierwszym gubernatorem Prus Królewskich dzięki zasługom, jakie położył dla przyłączenia Prus do Polski. Większość jego dóbr ziemskich leżało na terenie obecnego Powiatu Ostródzkiego.
 
Do pobrania:
      Obraz PDF
      Obraz PNG
 
FLAGA POWIATU OSTRÓDZKIEGO
flaga powiatu po obróbceFlaga Powiatu ma kształt prostokąta o bokach, których stosunek szerokości do długości wynosi 5:8. W czerwonym polu flagi umieszczony centralnie biały kwadrat o długości boku równej wysokości flagi. W kwadracie umieszczony centralnie wizerunek pąka róży naturalnej czerwonej z herbu powiatu. Najdalej wysunięty lewy i prawy fragment pąka oddalony jest od krawędzi kwadratu o odległość równą 0,1 długości całej flagi. Interpretacja symboliki róży identyczna jak w herbie.
 

 

Do pobrania:
      Obraz JPG
 
 W celu uzyskania innego formatu plików zarówno herbu jak i flagi prośby prosimy kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2018

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Polityka Prywatności i Ochrona Danych Osobowych.