krajobraz pochylnia1 pomost

Aktualności

Zdjęcie grupowe mianowanych nauczycieli wraz z Andrzejem Wiczkowskim Starostą Ostródzkim, Janem Kacprzykiem Wicestarostą oraz Dorotą Mazur p.o. naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i SportuW dniu 22 września br. Starosta Ostródzki uroczyście wręczył nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Ostródzki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Awansowani nauczyciele złożyli ślubowanie w obecności Zarządu Powiatu w Ostródzie.

Uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Technicznej HAAS w ZSZ im. St. Staszica w OstródzieW Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, w dniu 16 września odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Technicznej HASS. Ideą przedsięwzięcia było stworzenie dwóch nowych pracowni do obsługi i programowania obrabiarek sterownych numerycznie oraz obróbki ręcznej. Dzięki temu projektowi młodzież zyskała możliwość szkolenia praktycznego na najnowszych obrabiarkach CNC, które są wykorzystywane przy precyzyjnej obróbce metali - odlewy z żeliwa i metali nieżelaznych, stali i aluminium.

Znak drogowy roboty drogoweZarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie informuje, że droga powiatowa Nr 1180N na odcinku od cmentarza w miejscowości Dury do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1199N (Żabi Róg) pozostanie wyłączona z ruchu kołowego do dnia 30 września 2021 r., a nie jak wcześniej zakładano do dnia 17 września 2021 r. Przedłużenie terminu obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu związane jest z wystąpieniem złych warunków pogodowych, które utrudniły firmie budowlanej wykonanie założonego zakresu prac w wyznaczonym wcześniej terminie.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego - logoPrzedsiębiorco, chcesz sprawdzic swoje dane? Jesteś zarządzającym w firmie? Możesz sprawdzić aktualności swoich danych poprzez wniosek EPUAP! Jedynym warunkiem jest posiadanie konta na profilu zaufanym. Usługa jest bezpłatna i możliwa wyłącznie poprzez wniosek internetowy.

Profesor Magdalena Kachniewska z SGH w Warszawie prowadzi prelekcjęW Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, 14 września 2021 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. „Poznaj Mazury Zachodnie w mig” realizowany przez Stowarzyszenie Zachodniomazurską Lokalną Organizację Turystyczną, współfinansowany ze środków Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Celem spotkania było podsumowanie działań zrealizowanych w trakcie zadania, zwiększenie wiedzy na temat turystyki osób z niepełnosprawnościami, merytoryczna dyskusja dotycząca konieczności eliminowania barier w turystyce i ułatwienia dostępu do atrakcji turystycznych dla osób głuchych.

super powiat3

logo2019logo zpp