krajobraz pochylnia1 pomost

Aktualności

transmisja nazywoNa podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 920) 28 września 2020 r. o godz. 13:00 w sali nr 112 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 9 odbędzie się XVI Sesja Rady Powiatu w Ostródzie VI kadencji.

Życzenia dla rolników i mieszkańców Powiatu OstródzkiegoDożynki, Święto Plonów jest świętem ludowym, połączonym z obrzędami dziękczynnymi w związku z ukończeniem żniw i prac polowych. Z tej właśnie okazji serdecznie dziękujemy wszystkim Rolnikom z Powiatu Ostródzkiego za całoroczny trud oraz codzienną ciężką pracę na roli, dzięki której na naszych stołach codziennie pachnie świeżo upieczony chleb. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie jesteśmy w stanie wspólnie z Wami świętować tych pięknych chwil. Dlatego pozwólcie, że chociaż w ten sposób przekażemy Wam wyrazy uznania i podziękowania za Waszą troskę o to, by nam wszystkim nie zabrakło „Chleba naszego powszedniego”.

Wieniec dożynkowy sołectwa Wielki DwórPrzed siedzibą Starostwa Powiatowego w Ostródzie pojawił się piękny dożynkowy akcent w postaci zdobnych wieńców, autorstwa mieszkańców sołectwa Wielki Dwór i Jarnołtowo z Gminy Małdyty. Przywiezione do Ostródy, mają w dobie pandemii cieszyć oczy i przypominać „mieszczuchom” o dożynkowym czasie. Inicjatywa tej niecodziennej wystawy wyszła od Pana Jana Marchlewicza, Radnego z Gminy Małdyty, który osobiście zorganizował transport wieńców do Ostródy. Te misternie wykonane „dzieła sztuki dożynkowej” wymagały ogromnego trudu i wręcz benedyktyńskiej pracy wielu mieszkańców Wielkiego Dworu i Jarnołtowa, którym należą się wyrazy uznania, podziw i podziękowania.

herb powiatuDobiega końca realizacja projektu pn. Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19. Dzięki udzielonemu wsparciu oraz współpracy z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie udało się zakupić środki ochrony osobistej i wyposażenia oraz sprzęt komputerowy. Kolejnym etapem jest rozdysponowanie zakupionych środków i wyposażania potrzebującej młodzieży i placówkom.

front ppk blisko ciebiePracownicze Plany Kapitałowe to nowy program zakładający bezpieczne i solidarne gromadzenie środków na przyszłe emerytury. Założenia tego programu zostaną przybliżone zainteresowanym (pracodawcom: właścicielom, kadrze zarządzającej, przedstawicielom działów HR i finansowych, pracownikom, przedstawicielom związków zawodowych także mediom) na konferencji i szkoleniu pn. „PPK blisko Ciebie”. Konferencja, na którą zaprasza, m.in., Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, odbędzie się 15 września 2020 r. o godz. 11:00 w Warmińsko-Mazurski Urzędzie Wojewódzkim Olsztynie.

logo2019logo zpp