Szanowni Państwo,

Informujemy, że z dniem 25.05.2020 r. Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego otwierają swoje urzędy na bezpośrednią obsługę interesantów. Z uwagi jednak na względy bezpieczeństwa zdrowotnego, obsługa będzie odbywać się przy zachowaniu niezbędnych wymogów bezpieczeństwa sanitarnego:

- wejście do budynku odbywać się będzie wyłącznie przez główne drzwi wejściowe zlokalizowane w środkowej części obiektu;

- wszyscy interesanci zobowiązani są do bezwzględnego obowiązku zdezynfekowania rąk – dozowniki zlokalizowane są bezpośrednio przy głównym wejściu do urzędu oraz przy Kancelarii Głównej;

- wszyscy interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek osłaniających usta i nos;

- obsługa interesantów odbywać się będzie wg. zasady – jedna osoba przy jednym stanowisku obsługi lub w jednym pomieszczeniu. Osoby oczekujące w kolejce na przyjęcie zobowiązane są do zachowania odpowiedniego odstępu od siebie (przynajmniej 1,5 m). Zaleca się, aby na korytarzach przebywały maksymalnie 3 osoby.

Ze względów bezpieczeństwa nadal zaleca się załatwianie spraw drogą telefoniczną lub elektroniczną.

arimrRolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Wnioski o taką pomoc można składać w biurach powiatowych ARiMR do 31 lipca 2020 r. „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych” skierowane jest do rolników (osób fizycznych lub prawnych, jak i grup takich osób), którzy są właścicielami lub współwłaścicielami gruntów przeznaczonych do zalesienia lub grunty te stanowią własność małżonka.

arimrJuż od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys. Młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, będą mogli starać się o dofinasowanie. Kwota jest niebagatelna – to 150 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące – do 1 sierpnia 2020 r.

pomoc prawnaOd 1 czerwca 2020 roku wznowione zostało udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji w punktach - zlokalizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu oraz Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. W Punkcie zlokalizowanym w Miejskim Ośrodku Pomocy w Ostródzie udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej zostanie wznowione w chwili uruchomienia w MOPS bezpośredniej obsługi interesantów. Niezmiennie istnieje możliwość uzyskania darmowej porady za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość tj. telefon, email.

budynek cup 800x427Organizacje pożytku publicznego zamieszczają sprawozdania za 2019 rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego do 15 października 2020 roku. Ustawowy termin 15 lipca został przedłużony o trzy miesiące rozporządzeniem Przewodniczego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 18 maja 2020 r. w sprawie określenia innego terminu w zakresie zamieszczenia przez organizacje pożytku publicznego sprawozdania merytorycznego z działalności i sprawozdania finansowego w roku 2020. W przypadku organizacji, których rok obrotowy jest inny niż kalendarzowy, termin zamieszczania sprawozdań za 2019 rok nie uległ zmianie, czyli zamieszczają one sprawozdania za 2019 rok do 30 listopada 2020 roku.

logo2019logo zpp