krajobraz pochylnia1 pomost

Szanowni Państwo,

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczącymi przeciwdziałania koronawirusowi Sars-CoV-2 informujemy, że z dniem 24.03.2020 r. do odwołania wstrzymujemy przyjmowanie interesantów w Urzędzie Starostwa Powiatowego w Ostródzie (dotyczy Starostwa Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego).

Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie, korespondencyjnie lub elektronicznie:

Tel: (89) 642 98 00
Fax: (89) 642 98 17

ePUAP: spostroda/SkrytkaESP

Elektroniczna Skrzynka Podawacza (Pojazd, Kierowca): www.esp.pwpw.pl

Sprawy pilne i nagłe załatwiane będą po wcześniejszym, uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z merytorycznym pracownikiem (dane teleadresowe do poszczególnych pracowników dostępne są na Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego). Dodatkowo na klatce przy drzwiach głównych umieszczone zostaną skrzynki / urny na dokumenty.

Kasa Starostwa Powiatowego będzie nieczynna. Wszelkie wpłaty (poza opłatami dotyczącymi praw jazdy, rejestracji pojazdów i innych dotyczących Wydziału Komunikacji) proszę dokonywać przelewem bankowym, pocztowo lub elektronicznie na numer konta bankowego:

rachunek dochodów Powiatu: Bank PKO BP S.A 04 1020 1811 0000 0802 0271 6884
rachunek dochodów Skarbu Państwa (wieczyste użytkowanie): Bank PKO BP S.A 94 1020 1811 0000 0102 0271 6868

Andrzej Wiczkowski
Starosta Ostródzki

Stanisław Gorczyca - Przewodniczący Zgromadzenia otwiera posiedzeniePodczas posiedzenia Zgromadzenia Związku Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego, 16 kwietnia 2021 r. w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostródzie, ul. Jana III Sobieskiego 9 przeprowadzone zostało tajne głosowanie w sprawie wyboru uzupełniającego skład Zarządu. Ze względu na konieczność posiedzenie prowadzone było w formie stacjonarnej z  zachowaniem zasad sanitarnych.

Plakat informacyjny zapraszający uczniów szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych powiatu ostródzkiego do wzięcia udziału w konkursie pt. „Nasza biało – czerwona”.Wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych Powiatu Ostródzkiego zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym „Nasza biało – czerwona”. To pierwsza edycja tego konkursu. Ma on na celu podniesienie rangi zbliżającego się święta – Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które co roku odbywa się 2 maja.

Uczestnicy spotkania - od lewej: Barbara Geresz - przedstawicielka Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Marzena Skuratko-Wacławek - Naczelnik Wydział Oświaty, Kultury i SportuW Starostwie Powiatowym w Ostródzie, we wtorek, 13 kwietnia odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadpodstawowych powiatu ostródzkiego z przedstawicielką Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (PGIPH) - Barbarą Geresz. Głównym celem spotkania było przybliżenie sposobu współpracy szkół z Izbą przy wymianie młodzieży między polskimi i greckimi placówkami.

Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju WsiWirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

super powiat3

logo2019logo zpp