Aktualności

frontPowiat Ostródzki wraz z Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną (ZLOT) eksponował walory turystyczne Mazur Zachodnich podczas międzynarodowych targów turystycznych Holiday World, które odbywały się w dniach 13 - 16 lutego 2020 r., w czeskiej Pradze. To jedna z najważniejszych turystyczno-podróżniczych giełd promocyjnych nie tylko w Czechach, ale także w regionie Europy Środkowej. Stoisko promocyjne Powiatu Ostródzkiego wyposażone w makietę pochylni „Oleśnica” oraz nowe promocyjne narzędzie – okulary VR z aplikacją wirtualnego spaceru po Kanale Elbląskim znakomicie działało na wyobraźnię odwiedzających, wzbudzając ich ogromne zainteresowanie.

logoSamorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego uruchomił Platformę Przedsiębiorczości Warmii i Mazur. Celem powstania portalu jest zebranie w jednym miejscu najważniejszych informacji w obszarze przedsiębiorczości. Platforma ma ułatwić nawiązywanie współpracy pomiędzy różnymi podmiotami ekosystemu gospodarczego regionu. Więcej informacji można uzyskać pod adesem: www.biznes.warmia.mazury.pl/

kaziuki a4Już po raz dwudziesty drugi w Ostródzie z okazji imienin Kazimierza odbędą się Ostródzkie Kaziuki Wileńskie. Obchody rozpoczną się w niedzielę, 23 lutego 2020 r., symbolicznym zapaleniem zniczy przed tablicą poświęconą Mieczysławowi Czerniawskiemu, w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Tradycja corocznego świętowania Ostródzkich Kaziuków Wileńskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy coroczna bardzo wysoka frekwencja mieszkańców powiatu ostródzkiego.

fotoSamorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”. Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki turystycznej służącej promocji regionu. Praca ma nawiązywać do charakterystyki regionu, a także jego dziedzictwa kulturowego. Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy z innej dziedziny rękodzieła artystycznego.

frontPrzedstawiciele Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Ostródzie 5 lutego 2020 r., w salonie Nord Auto w Olsztynie odebrali 9 osobowego mikrobusa. Najnowszy Volkswagen T6 Caravelle przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózku inwalidzkim, ułatwi i usprawni wszelkie czynności związane z przemieszczaniem się 61 osób z niepełnosprawnością. Zakup mikrobusa znacznie poprawi bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły dla uczęszczających do placówki podopiecznych z całego terenu powiatu ostródzkiego.

logo2019logo zpp