krajobraz pochylnia1 pomost

Aktualności

XII Powiatowe Dni Sportu w ramach Kampanii Zdrowe L@to 2021Tegoroczna 5 edycja kampanii ZDROWE L@TO rozpoczęła się 9 czerwca od XII Powiatowych Dni Sportu nad Jeziorem Sajmino w Kajkowie. Uczniowie szkół gminnych z Gminy Ostróda oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Ostródzkiego zmierzyli się w biegach przełajowych na dwóch dystansach. Imprezę uroczyście otworzyli Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki oraz Grzegorz Kastrau Zastępca Wójta Gminy Ostróda.

Uroczyste przecięcie wstęgi na nowo wyremontowanej drodze powiatowej na odcinku Glądy-TułodziadOddano do użytku drogę powiatową, której remont dofinansowano ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja drogowa dotyczyła odcinka drogi powiatowej Glądy – Tułodziad (Nr 1243N). W ramach zadania na długości ok. 7,926 km ułożono nową nawierzchnię bitumiczną, utwardzono pobocza, wyremontowano istniejące odwodnienie, przepusty i zjazdy oraz zastosowano nowe oznakowanie pionowe i poziome. Uroczyste otwarcie odbyło się 8 czerwca 2021 r.

Plakat Kampanii Zdrowe L@to 2021Po raz kolejny w okresie letnim rusza Kampania Zdrowe L@to, która obchodzi w tym roku swoje 5 urodziny. Kampania realizowana jest przez Powiat Ostródzki przy współpracy z Samorządem Gmina Ostróda. Działania prowadzone będą w plenerze przy zachowaniu aktualnie obowiązujących obostrzeń oraz w naszych mediach społecznościowych.

Podpisanie umowy na remont drogi powiatowej Nr 1180N na odcinku Morąg-Żabi RógW Starostwie Powiatowym w Ostródzie, 8 czerwca 2021 r., podpisano umowę na realizację inwestycji drogowej tj. remont drogi powiatowej Nr 1180N na odcinku Morąg–Żabi Róg. Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę podpisali: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta, Małgorzata Ostrowska – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie oraz przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych Daniel Krystkiewicz – Firma Colas Polska Sp. z o.o. Oddział Olsztyn. Przy podpisaniu umowy również uczestniczyli: Beata Mazur – Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostródzie, a także Grażyna Ostas oraz Piotr Strzylak – Członkowie Zarządu Powiatu.

Plakat informacyjny S2S to program stypendialny, adresowany dla najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy zaczynają studia. Rekrutacja trwa do 1 września. Każdego roku Komisja wybiera 14 osób, które otrzymają stypendium w wysokości 1.600 zł brutto miesięcznie wypłacane przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia). Fundatorem stypendiów jest Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich.

super powiat3

logo2019logo zpp