krajobraz pochylnia1 pomost

frontPowiat Ostródzki poczynił zdecydowane kroki w sprawie budowy bloku operacyjnego w ostródzkim szpitalu. Według wstępnych ustaleń zostanie on oddany do użytku na początku 2017 roku.

- Posiadamy już projekt sal operacyjnych, teraz przystępujemy do rozpisania przetargu, który planujemy w sierpniu. Chcemy aby nowe sale funkcjonowały już na początku 2017 roku – powiedział Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

Nowy blok operacyjny powstanie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się kuchnia, dzięki temu nie będzie konieczne wykonanie dobudówki, ani innego wolnostojącego obiektu. Składać się będzie z 2 lub 3 sal wraz z salą wybudzeń, która wyposażona zostanie w 5 łóżek oraz oddział intensywnej terapii posiadający 4 łóżka.

Wszystkie sale wyposażone zostaną w nowy sprzęt tj.: aparatura podtrzymująca życie oraz podająca tlen. Nowe będą również meble medyczne, parawany i wózki.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 3 mln zł. Zgodnie z umową, gmina miejska Ostróda deklaruje dołożyć do inwestycji 1 mln zł, natomiast reszta przedsięwzięcia zostanie sfinansowana z budżetu Powiatu. Będziemy starać się również o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego – dodał Starosta Ostródzki.

Źródło informacji: ostrodanews.pl
Adiustacja: Błażej Banaszkiewicz
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: