sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

front gazetaFakt budowy bloku operacyjnego w ostródzkim szpitalu został oficjalnie przesądzony. Umowę na realizację tej inwestycji podpisali 24 listopada 2016 r., w Starostwie Powiatowym w Ostródzie: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Edmund Winnicki - Wicestarosta i przedstawiciel wykonawcy, firmy Anchor - PBW Spółka z o.o. - Prezes Dariusz Wasiluk. Kontrakt przewiduje zakończenie prac we wrześniu 2017 r., a ich łączny koszt wyniesie 4 999 600 zł.

Głównym celem przebudowy ostródzkiego szpitala jest potrzeba dostosowania funkcji budynku do aktualnych potrzeb pacjentów i współczesnych wymagań oraz standardów medycznych.
 
Planowane zadanie inwestycyjne obejmuje wykonanie prac polegających na przebudowie pomieszczeń, które aktualnie pełnią funkcję kuchni oraz apteki szpitalnej. W ramach przebudowy powstaną 3 sale operacyjne wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, służącymi do przygotowywania do operacji pacjentów i lekarzy, a m.in.: pomieszczenia porządkowe i socjalne, szatnie, tzw. śluzy u-f - do zmiany odzieży i obuwia używanego wyłącznie w obrębie bloku operacyjnego, a także brudowniki oraz magazyny aparatury i sprzętu.
Blok zostanie wyposażony w windę łóżkową ułatwiającą transport pacjenta z bloku operacyjnego na salę wybudzeniową znajdującą się na pierwszym piętrze.
Planowana inwestycja przewiduje również wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii w izolatkę z czterema łóżkami, punkt pielęgniarski, magazynki, pokój oddziałowej, brudowniki, pomieszczenia sanitarne oraz trzy-łóżkową salę wybudzeniową.
 
Przebudowa obejmuje szereg robót budowlanych, a m.in.:
• roboty remontowe i adaptacyjne ogólnobudowlane oraz związane z rozbudową;
• roboty branży sanitarnej w zakresie wod-kan i c.o.;
• roboty związane z wentylacją i klimatyzacją;
• roboty branży instalacji gazów medycznych i roboty branży instalacji elektrycznych oraz niskoprądowych.
 
Dodatkowo wszystkie nowopowstałe pomieszczenia wyposażone zostaną w nowe meble, sprzęt oraz aparaturę medyczną. Przed uruchomieniem nowego bloku przeprowadzone zostaną również profesjonalne szkolenia dla personelu z zakresu obsługi nowych urządzeń.
 
Autor tekstu: Błażej Banaszkiewicz
Autor zdjęć: Bartosz Brzozowski
Wideo: Telewizja Mazury

1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.