krajobraz pochylnia1 pomost

podopieczni sosw w miłakowie na obozie zimowymMłodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z opiekunami z Miłakowa przebywała na obozie zimowym w Augustowie. Wyjazd zorganizowany został we współpracy z Podlaskim Stowarzyszeniem Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Start” w Białymstoku w ramach projektu pn.: „Cykl obozów usamodzielniających osoby niepełnosprawne”.

Placówka w której wychowankowie SOSW spędzili 2 tygodnie usytuowana jest nad brzegiem całkowicie zamarzniętego jeziora Białego. W ośrodku młodzież miała do dyspozycji zimowe żaglówki, czyli bojery, narty i wiele innych atrakcji na wodzie i na lądzie. Żeglarstwo lodowe z którym tu się spotkaliśmy pierwszy raz, to jeszcze mało popularna, choć niezwykle fascynująca forma zimowej rozrywki.Pozwala na przeżycie niesamowitych doznań wyzwalających dużą dawkę adrenaliny dzięki dynamicznym przyspieszeniom i rozwijanym prędkościom, możliwością skonfrontowania się z żywiołami we wspaniałej scenerii zimowych, mazurskich krajobrazów. Uczestnicy na miejscu zakwaterowania do dyspozycji mieli kompleks obiektów SPA i Aqua Park (baseny, zjeżdżalnie, saunę, jacuzzi, salę do siatkówki itp.).
 
Jednocześnie informujemy, że uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Miłakowa od kwietnia 2016 uczestniczą w innym projekcie pn.: „Ćwiczę, myślę, rozwijam się” realizowanego również wspólnie z Podlaskim Stowarzyszeniem Sportowym „START” w Białymstoku. Wspomniany projekt, będzie trwał do marca 2017. W planach ośrodka z białostockim partnerem jest już kolejny projekt, w którym udział wezmą także podopieczni placówki w Szymonowie. A na zbliżające się wakacje podopieczni SOSW w Miłakowie, SOSW w Szymanowie oraz Zespołu Palcówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie planują wspólny wyjazd.
 
Źródło informacji: Waldemar Przybysz
Zdjęcia: Waldemar Przybysz
10
10

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: