sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW zakończonych w niedzielę (7 lipca 2019 r.) Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Plażowej, rozgrywanych na boiskach wokół Hotelu ANDERS w Starych Jabłonkach, reprezentacje Danii były bezkonkurencyjne. W finale kobiet Dunki pokonały Węgierki, a godzinę później z tytułu mistrzów Starego Kontynentu cieszyli się Duńczycy, którzy nie dali szans Norwegom. Polacy zajęli najwyższe w historii swoich występów na mistrzostwach Europy 7. miejsce, a Polki nie obroniły srebra sprzed dwóch lat i turniej skończyły na 12. pozycji.

W dniach 2-7 lipca 2019 r., na plaży Hotelu ANDERS**** w Starych Jabłonkach, odbyły się Mistrzostwa Europy - Beach Handball EURO 2019 - pierwsze w historii w tym miejscu. Tydzień wcześniej, imprezę tę poprzedziły Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów w tej samej dyscyplinie. To ogromne przedsięwzięcie o międzynarodowej randze i wysokim prestiżu medialno-promocyjnym. Imprezę wspierały wszystkie samorządy lokalne z powiatem ostródzkim na czele oraz samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Europejska Federacja Związków Piłki Ręcznej.

Podobnie jak przed laty Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, tak i ta impreza od początku zyskała ogromne zainteresowanie mediów i kibiców, o czym świadczą bezpośrednie transmisje np. w Polsat Sport, ale i wypełniony po brzegi stadion główny zawodów. Daje to dużą nadzieję, że w następnych latach możemy spodziewać się jeszcze większej popularności tych mistrzostw, a profesjonalna ich organizacja, z pewnością doprowadzi w przyszłości do zorganizowania w tym miejscu – mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Imprezy takie jak ta, sprawiają, że fani sportu odwiedzając nasz region, lub oglądając zmagania sportowe w telewizji lub internecie, są najlepszymi ambasadorami walorów turystycznych Mazur Zachodnich promując je w Polsce i Europie. To jedna z form promocji turystycznej i gospodarczej, w którą warto inwestować.
 
Info.: H. Kropidłowski
fot.: M.Kłosowska, Grzegorz Trzpil/ZPRP
Video: Nasz Powiat TV
 
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.