Rekrutacja do projektów „Brzdąc u niani” i „Brzdąc w żłobku”Centrum Edukacji ZDZ w Ostródzie przedstawia informację na temat rekrutacji do projektów „Brzdąc u niani” i „Brzdąc w żłobku”, w ramach których można uzyskać refundację do 80% kosztów zatrudnienia niani (tj. 2.408 zł) lub opieki w żłobku (tj. 1.200 zł). Okres finansowania do 12 miesięcy, jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 3 roku życia.

1. Możesz zostać Uczestnikiem projektu jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem prawnym, któremu sąd powierzył opiekę i:
    a) zamieszkujesz na terenie powiatu ostródzkiego
    b) sprawujesz opiekę nad dzieckiem w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3
    c) jesteś osobą niepracującą, pracującą lub przebywającą na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym
    d) Twoje dziecko może już uczęszczać do żłobka, albo dopiero być do niego zapisywane
  2. Terminy naborów (nabory zamknięte):
    a) pierwszy: 07.09-13.09.2022
    b) kolejne organizowane raz w miesiącu do wyczerpania dostępnych środków finansowych
  3. Wymagane dokumenty:
    a) formularz rekrutacyjny, który składasz w czasie trwania konkretnego naboru (nie można wcześniej ani później), w formie:
    • on-line (przez stronę internetową – UWAGA! Dostępny we wrześniu) – po pojawieniu się formularza
    • papierowej w Biurze Projektu - Centrum Edukacji WMZDZ w Ostródzie – UWAGA! dostępny we wrześniu
    b) wymagane załączniki, które dołączasz jako skany/zdjęcia (w przypadku rekrutacji on-line) lub w wersji papierowej: zaświadczenie z ZUS, PUP lub od pracodawcy o statusie na rynku pracy, kopia orzeczenia o niepełnosprawności lub dokument równoznaczny oraz inne wymagane regulaminem
  4. Kryteria punktowe – punkty jakie otrzymasz podczas rekrutacji:
    a) płeć: kobieta - 3 punkty, mężczyzna - 1 punkt
    b) osoba z niepełnosprawnością - 5 punktów
    c) rodzic dziecka z niepełnosprawnością - 4 punkty
    d) liczba posiadanych dzieci - po 1 punkcie za każde dziecko
    e) mieszkaniec terenów wiejskich (DEGURBA 3) - 3 punkty
    f) mieszkaniec Obszarów Strategicznej Interwencji (*subregion elbląski) - 2 punkty
    * subregion elbląski:
    • powiat braniewski – wszystkie gminy
    • powiat działdowski – gminy: Działdowo wiejska, Płośnica i Rybno
    • powiat Elbląg i Elbląski – wszystkie gminy
    • powiat iławski – wszystkie gminy z wyłączeniem gminy Iława miejska
    • powiat nowomiejski – tylko gminy Biskupiec i Grodziczno
    • powiat ostródzki – wszystkie gminy z wyłączeniem gmin: Miłomłyn, Morąg i miasto Ostróda
    g) samotny rodzic (niepozostający w związku małżeńskim) - 3 punkty
    h) osoba z pracującym małżonkiem - 2 punkty
    i) nieprzerwane pozostawanie poza rynkiem pracy (niewykonywanie pracy zawodowej, w tym przebywanie na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym):
    • 0-6 miesięcy - 1 punkt
    • 7-12 miesięcy - 2 punkty
    • 13-24 miesiące - 3 punkty
    • powyżej 24 miesięcy - 4 punkty
    j) miesięczne dochody netto na 1 członka rodziny (z ostatniego miesiąca, wszystkie źródła, na podstawie oświadczenia, podane kwotowo):
    • do 1100 zł – 5 punktów
    • 1101-1300 zł – 4 punkty
    • 1301-1500 zł – 3 punkty
    • 1501-1800 zł – 2 punkty
    • 1801-2500 zł – 1 punkt
    • powyżej 2501 zł – 0 punktów
    k) korzystanie z miejsca opieki dofinansowanego ze środków publicznych (z wyłączeniem EFS) – 2 punkty
  5. Listy rankingowe- zostaną upublicznione na stronie internetowej projektu oraz w Centrach Edukacji WMZDZ zlokalizowanych na obszarze działania projektu, w terminie 7 dni od zakończenia naboru, odrębnie dla osób pracujących i niepracujących.
  6. Co dalej?
    Kandydaci, którzy znajdą się na liście rankingowej/dostępnych miejsc, są zobowiązani do niezwłocznego (w terminie nie dłuższym niż 10 dni kalendarzowych) dostarczenia do najbliższego Centrum Edukacji WMZDZ dokumentów niezbędnych do podpisania umowy. Następnie zobowiązany będziesz, nie później niż w ciągu miesiąca od przystąpienia do projektu, zatrudnić nianię na podstawie pisemnej umowy, spełniającej wymogi ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (umowy uaktywniającej) lub skierować dziecko do opieki zewnętrznej, dostarczając kopię umowy lub zaświadczenie o przebywaniu dziecka w żłobku, klubie lub u dziennego opiekuna, kadrze projektu.
    Mała podpowiedź, by nie stać w kolejkach w PUP/ZUS niezwykle przydatny okazuje się profil zaufany, dzięki któremu możesz pobrać internetowo, od ręki i w każdej chwili, niezbędne do projektu i nie tylko do projektu, zaświadczenia.

Źródło informacji: Centrum Edukacji ZDZ w Ostródzie