Przecięcie wstęgi podczas uroczystego oddania do użytku nowej inwestycji drogowej na odcinku Reszki – Lipowo – ZajączkiW dniu 25 kwietnia 2023 r. oddano uroczyście do użytku drogę powiatową Nr 1233N na odcinku Reszki – Lipowo – Zajączki. W wydarzeniu udział wzięli: przedstawiciel Wojewody: Piotr Opaczewski – Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta, Grażyna Ostas – Członek Zarządu, Beata Mazur – Przewodnicząca Rady Powiatu, Bogusława Orzechowska – Senator RP, Małgorzata Ostrowska – dyrektor ZDP w Ostródzie wraz z przedstawicielami, przedstawiciele wykonawcy Firma Colas Polska Sp. z o.o. Oddział Olsztyn, a także Sołtysi. Inwestycję dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg..

Remont drogi zrealizowano na długości ok. 8,4 km w ramach, którego:
  • istniejąca nawierzchnia została wzmocniona nowymi warstwami bitumicznymi,
  • został wykonany remont istniejących chodników i zjazdów,
  • zostały wykonane pobocza i poszerzenia z kostki kamiennej na łukach, regulacja rowów i zostało poprawione odwodnienie,
  • zastosowano nowe oznakowanie pionowe i poziome, progi zwalniające, barierki ochronne,
  • zostały wykonane dwa przejścia dla pieszych z dedykowanym doświetleniem, oznakowaniem poziomym na czerwonym tle i systemem informacji fakturowej,
  • k/miejscowości Lipowo istniejący most w złym stanie technicznym został przebudowany na przepust.
Wykonawca: Firma Colas Polska Sp. z o.o. Oddział Olsztyn

Wartość zadania – 10 773 460,01 zł, z czego:
– 6 464 076,00 zł to dofinansowanie ze środków RFRD
– 4 309 384,01 zł to środki własne Powiatu