Festiwal Enklawa Festiwal Enklawa (dawniej Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa) odbył się w dniach 20 – 22 lipca br. na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5. To najstarsze cykliczne wydarzenie cyrkowe w Polsce, od lat zrzeszające utalentowanych miłośników żonglerki, akrobatyki, tańca z ogniem i wielu innych artystów dziedzin pochodnych. Organizatorem festiwalu od początku jest Fundacja EXODUS. Powiat Ostródzki udzielił wsparcia przy organizacji wydarzenia.

Program Festiwalu Enklawa był wyjątkowo rozbudowany.

▪️ 20 lipca (czwartek) o godz. 18:00 w budynku Centrum Użyteczności Publicznej odbył się Spektakl pt. „Impuls”. Grupa MultiVisual oraz finaliści programu Mam Talent zabrali widzów w świat iluzji oraz manipulacji przedmiotami z użyciem nowoczesnych programowalnych rekwizytorów multimedialnych.

▪️ 21 lipca (piątek) o godz. 21:00 na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie odbył się Spektakl Ogniowy – widowisko przygotowane przez uczestników festiwalu z wykorzystaniem różnego rodzaju płonących rekwizytów. Tematyką tegorocznego spektaklu był osobliwy cyrk prowadzony przez Kapelusznika. Show zostało przyprawione odrobiną magii i szaleństwa.

▪️ 22 lipca (sobota) o godz. 17:00 na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie odbyła się główna Gala Artystyczna gdzie wybitni artyści zaprezentowali swoje niesamowite umiejętności kuglarskie. Tegoroczną gwiazdą była Maggie Rusak pochodząca z Australii z polskimi korzeniami, która wystąpiła po raz pierwszy w Polsce. Dzień zakończył się spektaklem „Cii…” Tomasza Piotrowskiego, który odbył się w budynku CUP (ul. Jana Sobieskiego 9) o godz. 18:00. Artysta zaprezentował monodramat żonglerski w konwencji nowego cyrku, opowiadający historię ojca i dziecka. Spektakl powstał w ramach Konkursu Incydent polski 2022.

Pokazy miały charakter nieodpłatnych występów dla Ostródzian i turystów.

Źródło informacji/Foto: eXodus