Kampania Zdrowe Lato - Eko na Tak! W Gminie Miłomłyn.Dnia 29 lipca 2023 roku odbyła się wyjątkowa uroczystość w miejscowości Miłomłyn, upamiętniająca 25-lecie odzyskania praw miejskich przez Gminę Miłomłyn. Wydarzenie zostało wzbogacone o kampanię Zdrowe Lato, prowadzoną przez Powiat Ostródzki pod hasłem "Eko na Tak". W trakcie tej szczególnej imprezy, Powiat Ostródzki zorganizował stoisko, na którym zapewnił gadżety, świeże owoce, warzywa oraz informatory, cieszące się dużym zainteresowaniem uczestników.

Ponadto, nauczycielka wraz z uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie przygotowała atrakcyjne stanowisko o nazwie "EKO-STACJA", na którym przeprowadzano eksperymenty oraz pomiary czystości wody i powietrza, wykorzystując mini laboratorium. Na kole fortuny uczestnicy mieli możliwość odpowiadać na pytania z zakresu ekologii, co przyczyniało się do podniesienia świadomości ekologicznej. Ponadto, dla trafnych odpowiedzi przewidziane były drobne nagrody. W ramach programu, uczestnicy mieli również szansę zbudować własny "hotel dla owadów" na gotowym szkielecie konstrukcyjnym, wypełniając go szyszkami, korą, trzciną oraz drewnem.

Program został wzbogacony prezentacją multimedialną oraz pogadanką P. Artura Munije, na temat projektu Pomniki Przyrody, którego autorem i wykonawcą jest stowarzyszenie M14STO. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników, animatorka z Made in Toronto zapewniła rozrywkę i dobre samopoczucie. Dzieci miały okazję świetnie się bawić podczas różnorodnych animacji i zabaw o tematyce ekologicznej, takich jak pomysły na ponowne wykorzystanie materiałów, dzieła z recyklingu, "EKO łapacze snu" oraz projekt "LAS w słoiku".

Całe wydarzenie było nacechowane radością, współpracą oraz podkreślało znaczenie zdrowego trybu życia i ekologicznych działań. Zyskało ono pozytywne wrażenie wśród uczestników, doskonale wpisując się w szereg działań mających na celu promowanie zdrowia, świadomego podejścia do życia oraz ochrony środowiska naturalnego.

Źródło informacji/Foto: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Materiał filmowy: Telewizja Mazury