12. Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur w Ostródzie - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek BrzezinW dniach 16-17 października 2023 roku odbyła się 12. edycja Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur w urokliwym Hotelu Willa Port w Ostródzie. To wyjątkowe wydarzenie organizowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, co roku gromadzi samorządowców, przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji związanymi z biznesem oraz nauką.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się przy współpracy Starostwa Powiatowego w Ostródzie, koncentrując się na temacie turystyki zdrowotnej jako szansy na rozwój gospodarczy regionu poza sezonem turystycznym. Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów oraz inspirujących dyskusji. Program Festiwalu trwał przez dwa pełne dni intensywnych spotkań i prelekcji.

Dzień pierwszy (poniedziałek) obfitował w cenne prelekcje i dyskusje. Oficjalne otwarcie poprowadzili: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin, oraz Starosta Ostródzki, Andrzej Wiczkowski. Prelegenci omawiali Warmię i Mazury jako miejsce zdrowego życia oraz turystykę zdrowotną. Następnie odbyła się fascynująca dyskusja na temat podróży medycznych - od "slowlife" do "highlife", w której uczestniczyli eksperci z różnych dziedzin. Dzień zakończyła uroczysta gala oraz wręczenie nagród w dwóch konkursach III edycji projektu „Nagrody Gospodarcze Żagle Warmii i Mazur” i 11 edycji konkursu PRO Warmia i Mazury 2022, gdzie Starostwo Powiatowe w Ostródzie otrzymało wyróżnienie za projekt Kampanii Zdrowe L@to.

Laureaci 11 edycji konkursu PRO Warmia i Mazury

Kategoria promocja gospodarcza
Nagroda główna – projekt: „Kadry nowoczesnej gospodarki” i „Kurs na IT” - Powiatowy Urząd Pracy w Iławie
Wyróżnienie – projekt: „Punkt Obsługi Inwestora” - Gmina Olsztynek
Kategoria promocja ogólna
Nagroda główna – projekt: „Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo” – Gmina Gołdap
Wyróżnienie – projekt: „Kampania Zdrowe L@to” - Powiat Ostródzki

Laureaci III edycji projektu „Nagrody Gospodarcze Żagle Warmii i Mazur”

Kategoria „Żagle Warmii i Mazur – duże przedsiębiorstwo”
Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie
Tymbark-MWS Sp. z o.o.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Kategoria „Żagle Warmii i Mazur – średnie przedsiębiorstwo
Polbis Auto Sp. z o.o.
Kategoria „Żagle Warmii i Mazur – małe przedsiębiorstwo
Cairo-soft Sp. z o.o.

Dzień drugi (wtorek) rozpoczął się od rejestracji uczestników i prezentacji dobrych praktyk z zakresu jakości, rozwoju i innowacji w obszarze OSI. Po przerwie, uczestnicy udali się na wizytę studyjną do OSI Food Solutions Polska Sp. z o.o. w Górce koło Ostródy. Dzień zakończył się oficjalnym wręczeniem zaświadczeń udziału w 12. edycji Festiwalu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za udział w tej wyjątkowej edycji Festiwalu. To wydarzenie dostarczyło nie tylko inspiracji, ale także przyczyniło się do rozwoju Warmii i Mazur jako atrakcyjnego miejsca turystyki zdrowotnej. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejne spotkanie!

Źródło informacji/Foto: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie.
{youtube}VjTwhoALjDA{/youtube}