Występ szkolnego chóru Collegium Vocale pod batuta Andrzeja KowalskiegoW Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, w czwartek 18 stycznia br. obchodzony był jubileusz 30-lecia Szkolnego Chóru „Collegium Vocale”. Chór w 1993 r. został założony i następnie przez dwie dekady prowadzony przez Andrzeja Kowalskiego, a obecnie prowadzony jest pod batutą Joanny Jaskółowskiej.

W uroczystości jubileuszu uczestniczyli: jako gość honorowy - założyciel chóru Andrzej Kowalski, obecna dyrygentka Joanna Jaskółowska, Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki wraz z radnymi i przedstawicielami samorządu Powiatu Ostródzkiego, kierownictwo i społeczność LO Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, chórzyści z lat minionych oraz licznie przybyłe rodziny i przyjaciele chórzystów.

Podczas jubileuszowego występu chór „Collegium Vocale” zaśpiewał polskie kolędy i pieśni ludowe. W finale koncertu zabrzmiało spektakularne Gaudeamus igitur, do wykonania którego dołączyli na scenie wszyscy obecni na sali wokaliści z historycznych składów zespołu.

Chór „Collegium Vocale” pod kierunkiem utalentowanych dyrygentów przez lata wypracował bardzo wysoki poziom artystyczny. Przez cały okres działalności zespół brał udział w licznych festiwalach i przeglądach, zdobywając laury, wyróżnienia i odznaczenia. Chór wielokrotnie uświetniał swymi występami znaczące imprezy, w tym powiatowe. W minionym roku wystąpił podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz w koncercie świątecznym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

W uznaniu zasług i osiągnięć, z okazji jubileuszowych 30-tych urodzin, organ prowadzący szkołę ufundował na potrzeby chóru nowe elektroniczne piano.

Tekst: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Foto.: ostroda.naszemiasto.pl