Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Małgorzata Ostrowska – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie, Ryszard Zieja – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Zieja” Łomża, Jan Kacprzyk – WicestarostaW Starostwie Powiatowym w Ostródzie dnia 29 lutego, podpisano umowy na modernizację nw. dróg powiatowych:

1. Modernizacja drogi Nr 1183N w m. Strużyna (dł. 1,1km)
  2. Modernizacja drogi Nr 1239N na odcinku Smykówko – Naprom (dł. 1,8km)
  3. Modernizacja drogi Nr 1230N na odcinku Warlity Wielkie – Międzylesie (dł. 2,6km)
  4. Modernizacja drogi Nr 1261N na odcinku Grunwald – Łodwigowo (dł. 2,1km)
  5. Modernizacja drogi Nr 1191N w m. Markowo (dł. 1,5km)
  6. Modernizacja drogi Nr 1924N na odcinku Kitnowo – Gierzwałd (dł. 1,4km)
Zadania otrzymały dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Wartość zadań to ok. 14,7 mln. zł, z czego 13,5 mln. zł. to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, pozostałe 1,2 mln. zł to wkład własny Powiatu.

Termin realizacji zadań: do listopada 2024 roku

W ramach zadań na długości ok. 11 km istniejąca nawierzchnia zostanie wzmocniona poprzez ułożenie nowych warstw bitumicznych, zostanie wykonana nawierzchnia chodników i zjazdów, regulacja poboczy, wymiana istniejącego odwodnienia oraz zostanie zastosowane nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Umowy podpisali: Małgorzata Ostrowska – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie oraz przedstawiciele wykonawców robót budowlanych:

Daniel Krystkiewicz – Firma COLAS Polska Sp. z o.o. Palędzie,
Daniel Rusinek – Firma STRABAG Sp. z o.o. Pruszków,
Ryszard Zieja – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Zieja” Łomża.

Przy podpisaniu umowy uczestniczyli: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta oraz Piotr Strzylak - Członek Zarządu Powiatu

Źródło: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie
Foto.: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie