Infografika - Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacjeStowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Ostródzki, w ramach którego prowadzona jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje. Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi- przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – prowadzona jest także edukacja prawna, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Wśród darmowych materiałów edukacyjnych wyprodukowanych w I kwartale 2024 r. znajdą Państwo m.in.:
  • E-PLAKAT ORAZ E-ULOTKĘ o punktach NPP i NPO
  • E-INFORMATOR PRAWNY pn. „Wypadek komunikacyjny a odszkodowanie”
  • E-PORADNIK EDUKACYJNY pn. „Mediacje w sprawach rozwodowych”
  • E-SCHEMAT EDUKACYJNY pn. „Zmiana imienia i nazwiska”
  • KWARTALNIK MŁODZIEŻOWY pn. „Odpowiedzialność na drodze”
  • ARTYKUŁY PRAWNE m.in. z zakresu praw pacjenta, pomocy ofiarom przestępstw, świadkom i ich najbliższym
  • SONDA ULICZNA z zakresu prawa drogowego
Facebook - www.facebook.com/pomocprawna.sursumcorda
Tik Tok - www.tiktok.com/@edukacjaprawna
Instagram - www.instagram.com/edukacja_prawna_sursum_corda
Serwis - www.pomocprawna.sc.org.pl, z dedykowaną każdemu powiatowi stroną informacyjną i edukacyjną