sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

logoSzanowni Państwo, Powiat Ostródzki realizuje aktualnie projekt pn. Program Profilaktyki chorób układu oddechowego związanych z uzależnieniem od nikotyny w powiecie ostródzkim – szansą na ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu.

Celem głównym projektu jest zapobieganie zachorowalności i umieralności na choroby układu oddechowego związane z paleniem tytoniu, poprzez zwiększenie wczesnej ich wykrywalności i poprawę świadomości w zakresie szkodliwości palenia tytoniu na obszarze Powiatu Ostródzkiego. Projekt skierowany jest do 1500 mieszkańców powiatu ostródzkiego w wieku 35-65 lat, które wykazują się czynnym nałogiem tytoniowym i nie posiadają zdiagnozowanej choroby układu oddechowego.

W ramach Programu realizowane są III etapy badań:
W I etapie weźmie udział 1500 osób, dla których zostaną wykonane: badania morfologiczne, mikrobiologiczne, CRP, OB, spirometria, a także RTG płuc,
W II etapie spośród 1500 osób lekarze wyłaniają grupę 500 osób u których wskazane jest pogłębienie diagnostyki o tomografię komputerową klatki piersiowej,
W III etapie spośród 1500 osób, lekarze wyłaniają grupę 200 osób u których wskazane jest szczepienie przeciw pneumokokom.

Ponadto zaplanowano:
7 dniowe turnusy psychologiczne z terapią antynikotynową dla 100 osób, które zostaną wybrane przez lekarza podczas konsultacji, Terapię stacjonarną – warsztaty motywacyjne pn. „Dziękuję, nie palę!” dla 50 osób wykazujących się motywacją do skończenia z nałogiem nikotynowym. Projekt trwa do końca kwietnia 2016 roku, nabór jest ciągły, osoby zainteresowane udziałem mogą zapisać się na bezpłatne badania osobiście w rejestracji ostródzkiego Szpitala przy ul. Jagiełły 1 lub telefonicznie pod numerem 89 670 90 47.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Projekt jest realizowany w ramach środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL 13 „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu”.
 
Data upowszechnienia tekstu: 06.11.2015
Osoba, która dostarczyła tekst: Piotr Szerszeń
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.