krajobraz pochylnia1 pomost

frontWydział Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie i Żegluga Ostródzko-Elbląska reprezentowały nasz region na targach Reisemessen Dresden 2016 w Dreźnie w dniach 29-31 stycznia 2016 r. Promocja atrakcji turystycznych obszaru Kanału Elbląskiego odbywała się na wspólnym stoisku zorganizowanym przez partnerski, czeski region naszego powiatu – Usti nad Łabą.

Targi Reisemesse Dresden poświęcone są tematyce urlopu, przygody i campingu, stąd dobra okazja prezentacji walorów turystycznych powiatu poza granicami naszego kraju. Nieodłącznym elementem towarzyszącym prezentacjom promocyjnym naszego powiatu podczas każdych targów jest makieta pochylni Oleśnica. Tak było i tym razem. Makieta skupiała wokół stoiska powiatu i żeglugi tłumy zainteresowanych, których profesjonalnie obsługiwała ekipa operatorów i informatorów Wydziału Promocji Powiatu, Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej i Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek.

Mimo, iż targi Reisemesse Dresden odbywały się w tym roku po raz 25 to po raz pierwszy w nowowyremontowanym kompleksie byłych koszar wojskowych w kilku halach o łącznej powierzchni ponad 20.000 metrów kwadratowych. Centrum targowe wypełnione było po brzegi stoiskami wystawców, których w tym roku naliczono ponad czterystu, ale również zwiedzającymi, których liczba i zainteresowanie przerosły oczekiwania zarówno organizatorów jak i wystawców.

W związku z partnerską współpracą regionu Usti nad Łabą z naszym powiatem, na targach doszło również do spotkania przedstawicieli partnerskich samorządów. Hetman Usteckiego Kraju Oldřich Bubeníček spotkał się z delegacją samorządową powiatu w składzie: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Edmund Winnicki – Wicestarosta oraz Wojciech Paliński – Przewodniczący Rady Powiatu. Spotkanie poświęcone było rozmowie o wspólnych przedsięwzięciach partnerskich planowanych w 2016 r.
 

Data upowszechnienia tekstu: 03.02.2016 r.
Osoba, która wytworzyła tekst: Henryk Kropidłowski
Autor zdjęć: Henryk Kropidłowski / Żegluga Ostródzko-Elbląska

 

1
1
1
1
1
1
1
1
1

 

 

 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: