sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy
zankovetska lohoWspółpraca Powiatu Ostródzkiego z Narodowym Ukraińskim Akademickim Teatrem Dramatycznym im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie rozpoczęła się od organizacji międzypaństwowego meczu futbolowego Polska – Ukraina pomiędzy samorządowcami Warmii i Mazur i artystami ukraińskimi.  Stronę ukraińską reprezentowali w zdecydowanej większości aktorzy i pracownicy lwowskiego teatru im. M. Zańkowieckiej. Mecz odbył się 16 września 2011 r., w ramach realizacji międzynarodowej promocji powiatu, a okazja do jego rozegrania była podwójna. Jedna z nich to antycypacja przypadających w 2012 r. mistrzostw europy w piłce nożnej EURO 2012, których współgospodarzami były Polska i Ukraina, a druga to promocja nowego stadionu piłkarskiego w Ostródzie pretendującego wtedy do miana jednego z ośrodków pobytowych dla reprezentacji narodowych na Euro 2012. Wydarzenie to pozwoliło nawiązać na tyle  dobre przyjacielskie i partnerskie kontakty z zespołem teatru we Lwowie, że w dwa lata później możliwe było podjęcie wspólnej inicjatywy zorganizowania charytatywnego tournee artystycznego zespołu teatralnego po województwie Warmińsko-Mazurskim. Teatr zagrał cztery przedstawienia wystawiając trzy tytuły:  „Kateryna” ,  „Tylko we Lwowie - Bum pim pim” oraz „Przypowieści o Iwanie” . Spektakle odbyły się w dniach 10-12 maja 2014 r., w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, w ostródzkim amfiteatrze oraz w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Całkowity dochód z tournee został przeznaczony na pomoc dzieciom z rodzin poszkodowanych na kijowskim Majdanie i w działaniach zbrojnych na wschodzie Ukrainy. Pomoc polegała na zorganizowaniu i realizacji wypoczynku letniego dla tychże dzieci, w sierpniu 2014 r., na terenie powiatu ostródzkiego.

1
1
1
  

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.