krajobraz pochylnia1 pomost

 Wspólna fotografia uczestników wizytyOstatni tydzień roku szkolnego uczniowie klasy II w zawodzie technik spedytor z ZSZ im. S. Petöfi spędzili w Varnsdorf (Czechy), realizując wizytę partnerską w ramach projektu Erasmus + The Journey Is the Destination - Podróż jest celem.

Był to bardzo ciekawy wyjazd, podczas którego młodzież z Czech i Polski wspólnie pracowała nad aplikacją ułatwiającą transport ładunków. Odbywały się również warsztaty dotyczące zapoznania uczestników, przedstawienia swoich szkół, miast, prezentacji zawodu spedytor, różnic w przepisach prawnych w transporcie na terenie Polski i Czech oraz klasyfikacji dróg i ich przebiegu w krajach partnerskich. Młodzież odwiedziła największą w regionie firmę transportowo-spedycyjną NOPROSU, zakład produkcyjny i jego centrum logistyczne Haas and Sohn oraz regionalny browar Kocur. Podczas wyjazdu zrealizowana została całodniowa wycieczka do Pragi. Językiem projektowym jest język angielski, co pozwoliło młodzieży na doskonalenie słownictwa branżowego i przełamywanie barier w komunikacji. W ramach integracji grup ostatniego wieczoru odbył się turniej gry w kręgle.

We wrześniu nastąpi realizacja kolejnej części projektu. Ekonomik czeka na wizytę partnerów z Czech oraz wspólną wycieczkę do Szwecji. Za realizację zadań projektowych odpowiedzialne są p. Iwona Sikorska i p. Monika Bunalska.

1
1
1
1
1

Data: 2.07.2021 r.
Tekst i foto: M. Bunalska, I. Sikorska

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA