sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

2W czwartek 11.06.2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostródzie odbyła się konferencja lokalna w ramach programu "Postaw na Słońce". Spotkanie zostało zorganizowane przez uczniów szkoły, którzy biorą udział w ogólnopolskim konkursie Postaw na Słońce i po dwóch etapach zajmują jedno z czołowych miejsc. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

W konferencji uczestniczyli również zaproszeni eksperci: Panowie Robert Szczep i Jarosław Baturewicz - instalatorzy i projektanci systemów fotowoltaicznych w firmie Ekolhouse, Tomasz Kraweć i Włodzimierz Gamrat - instalatorzy i projektanci systemów fotowoltaicznych w firmie Seo–Tec oraz Tomasz Domański – dyrektor oddziału BOŚ w Olsztynie. Odpowiadali oni wyczerpująco na wszystkie pytania przybyłych gości. Poruszone zostały kwestie realnej wytrzymałości paneli słonecznych, faktycznych zysków wynikających ze stosowania OZE, dofinansowań w ramach programu "Prosument".

Zaangażowanie publiczności w dyskusję świadczyło o rosnącym zainteresowaniu odnawialnymi źródłami energii. Przedsięwzięcia takie jak projekt "Postaw na Słońce" są potrzebne, bo nie każdy jest świadomy jak dużo może zrobić dla siebie, innych oraz dla Ziemi.

Przez cały semestr zespół „magia physicorum” złożony z dziewięciu uczniów z klas politechnicznych pod opieką Pani Wioletty Ewartowskiej wykonywał różne zadania konkursowe m.in. - obliczenia zużycia energii elektrycznej w domu i szkole, obliczenia kompensacji CO2, projektownie systemów fotowoltaicznych, obliczanie kosztów ich instalacji oraz mocy.
 
Data upowszechnienia informacji 11.06.2015

Osoba, która wytworzyła komunikat (autor): Marta Przybysz- członek zespołu „magia physicorum”, uczennica klasy 1A w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostródzie
Autor zdjęć: Jakub Łukasik - członek zespołu „magia physicorum”, uczeń klasy 2A w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostródzie.
 
1
1
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.